Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lätis kaduma läinud miljonär – lavastatud kadumine või kättemaks?

Hille Tressum 19. märts 2008, 13:53

Eile teatas Läti politsei Vene päritolu
Ameerika miljonäri Leonid Roþetskini kadumisest. Täna avaldas vene päevaleht
Kommersant pika artikli mehe tegemistest ning temaga seotud inimeste arvamuse
mehe salapärase kadumise kohta.

Venemaal on teadmata kadunud ärimees kuulus kui mitme ajaloolise tehingu läbiviija. 1997. aastal soetas mees endale 25% Svyazinvest aktsiatest. Muu hulgas on mehe ettevõttele LV Finance kuulunud ka suurem osa mobiilsideoperaatorist MegaFon ja Alfa grupp. Pärast nende ettevõtete osaluse müüki kuulutas Moskva prokuratuur ta 2006. aastal rahvusvaheliselt tagaotsitavaks, kuna teda süüdistatakse IPOC-lt 40 miljoni dollari varastamises.
Inimesed, kes olid lähedalt seotud Leonid Roþetskiniga, on arvamusel, et mees ei langenud pättide küüsi, vaid lavastas oma enda kadumise.

Politsei andmeil saabus Roþetskin Lätti eelmise nädala algusel eralennukil. Seoses mehe kadumisega ei ole politsei veel kriminaalmenetlust alustanud, kuna oodatakse mehe kodust leitud punase vedeliku tuvastamist, kas tegu oli vere või mõne muu ainega. Roþetsknile lähedal seisvad isikud aga ei usu, et mees varaste küüsi langes, vaid on veendunud, et ta lavastas iseenda kadumise.

Endine mobiilsideoperaatorteenuseid pakkuva ettevõtte juht rääkis eile anonüümseks jääda soovides ajalehele Kommersant, et ei usu, et mees kadus varguse ohvriks langemise tagajärjel.

„Leonid tagas endale maksimaalse turvalisuse ning seetõttu välistaksingi ma versiooni, et mees langes majja tunginud varaste ohvriks. Paljudele inimestele on jäänud tunne, et ta kardab seoses MegaFoni müümisega endiste partnerite kättemaksu ning seoses sellega muretses ta pidevalt oma julgeoleku pärast. Verejälgedega kadumine võib olla mehe soov meediat uuesti temast rääkima panna ning juhtida tähelepanu neile inimestele, kellel oleks põhjust talle kätte maksta,“ sõnas mees

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2008, 14:01
Otsi:

Ava täpsem otsing