Kohtla-Järve maksab linnajuhtide puhkuseks rohkem kui veerand miljonit krooni

Mariliis Pinn 20. märts 2008, 18:43

Kohtla-Järve linnavolikogu otsustas eile
määrata viiele linnavalitsuse tippametnikule ametipalga suurused
puhkusetoetused, mis nõuavad linnaeelarvest rohkem kui veerand miljonit
krooni.

Volikogu eelarvekomisjoni esimehe Vladimir Petersoni esitatud eelnõu kohaselt makstakse seoses puhkusele minekuga ametipalga suurust toetust linnapea Jevgeni Solovjovile ning aselinnapeadele Ljudmila Jantšenkole, Riina Ivanovale, Jüri Kollole ja Niina Aleksejevale. Solovjovi ametipalk on praegu 43 500 krooni ja aselinnapeadel 39 150 krooni. Koos sotsiaalmaksuga läheb viie tippjuhi nii-öelda 13. palk Kohtla-Järve linnale maksma 266 133 krooni, kirjutas Põhjarannik.

Puhkusetoetuse maksmise poolt olid kohalolnud 18 saadikust kõik peale ühe - Erika Kruubi. Ta kutsus saadikuid üles hääletama selle eelnõu vastu, leides, et linnajuhtidel on niigi kõvad palgad, millest peaks jätkuma raha ka kosutavaks ja sisukaks puhkuseks. "Sel puhul veel täiendava toetuse maksmine on kummaline samm, eriti veel olukorras, kus kogu riigis on päevakorral riigikogulaste ja ametnike palkade ning lisatasude kasvu ohjeldamine," ütles Kruup.

Lisatasude maksmine linnajuhtidele oli Kohtla-Järve volikogu päevakorras juba teist istungit järjest. Eelmisel istungil otsustasid saadikud maksta linnapea Jevgeni Solovjovile ja aselinnapea Niina Aleksejevale juubeli puhul ligemale 6500 krooni preemiat.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2008, 17:46
Otsi:

Ava täpsem otsing