Nordea: peatoimetaja teab, et kui lehte ei loe, aga tellinud oled, tuleb maksta

20. märts 2008, 17:38

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel
kirjutas täna kommentaari, et on sattunud enese teadmata võlglaseks Nordea
Pangas. Nordea Pank saatis kommentaarile oma vastulause.

Järgneb Nordea vastulause panga kommunikatsioonijuht Reelika Raamatu vahendusel.

Esmalt on Nordea Pangal siiralt kahju tekkinud arusaamatuse pärast. Olukorra selgituseks, et konto olemasolu Nordea Pangas on tasuta ning kliendil on tekkinud võlgnevus seetõttu, et ta on sõlminud Nordea internetipanga kuutasuga paketi lepingu. Antud lepingu puhul on erinevalt teistest pankadest kliendil võimalik 10-20kroonise (sõltuvalt kliendigrupist) kuutasu eest teha piiramatus koguses siseriiklikke makseid, nende eest eraldi ülekandetasu maksmata. Klientidele, kes ei ole nii aktiivsed internetipanga kasutajad, pakume ka alternatiivset kuutasuta paketti, mille puhul on Nordea Panga sisesed maksed tasuta ning Eesti-sisese makse eest teise panka tuleb tasuda 2 krooni. Kuna kliendil oli valitud just kuutasuga pakett, debiteeriti tema kontolt igakuine internetipanga haldustasu, mistõttu tekkis ka võlgnevus.

Siinkohal võib tuua analoogia olukorraga, kus inimene pole näiteks Äripäeva tellimust lõpetanud - isegi kui ta lehte ei loe, siis selle eest tasuda tuleb ikkagi. Meil on kahju, et klient avastas oma võlgnevuse alles nüüd ning et pank sellest eraldi ei teavitanud, kuid lähtusime eeldusest, et klient jälgib oma kontol toimuvat ning on tutvunud lepingu tingimustega.

Antud õpetliku loo valguses paneme klientidele südamele, et enda kontol hoitaks regulaarselt silma peal, nagu mis tahes muudelgi lepingutega võetud kohustustel. Selliseid segadusi aitab kindlasti vältida ka aktiivne suhtlus pangaga. Seetõttu soovitame mitteaktiivsetel klientidel kindlasti pangatöötajatelt üle küsida, kas kõik lepingud, millega kaasnevad teenustasud, said lõpetatud. Just nii on kõige lihtsam vältida hilisemate võlgnevuste tekkimist ja ebameeldivaid üllatusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. March 2008, 14:54
Otsi:

Ava täpsem otsing