Valitsus öist alkoholimüüki keelama ei hakka

Agnes Ojala 20. märts 2008, 13:04

Tänasel valitsuse istungil lükkas
koalitsioon tagasi Keskerakonna ettepaneku piirata öist alkoholimüüki üle kogu
Eesti.

Keskerakonna fraktsiooni algatatud alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse, alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõus oli kirjas, et keelatakse alkohoolse joogi jaemüük või muul eesmärgil tarbijale üleandmine ajavahemikul kella 22.00st kuni 10.00ni.

Ühtlasi pidi sellega muutuma kehtetuks punkt, mille kohaselt on kohaliku omavalitsuse volikogul õigus piirata alkohoolse joogiga kauplemise aega.

Samuti soovis Keskerakond, et riigieelarvesse laekuvast alkoholi- ja tubakaaktsiisist 3% suunataks alkoholismi raviks, 1% alkoholi- ja tubakasõltuvuse ennetamiseks ning 3% huvihariduse ja huvitegevuse toetamiseks.

Piiranguid taheti seada ka alkoholimüügiks eraldatud pindadele ja alkoholireklaamile. Nii oli eelnõus ette nähtud, et alkoholi müügiks peab kauplusel olema eraldi ruum ning et alkoholireklaam tuleb televisioonis, raadios ja välireklaamina ära keelata.

Keskerakond on seisukohal, et uute piirangutega kaasnevad positiivsed mõjud sotsiaalsfääris kaaluvad üles võimaliku majandustegevusele avalduva negatiivse mõju.

Seaduse vastuvõtmisel oleks riigieelarvele järgmisel aastal tulnud täiendavaid kulusid kokku 346,85 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 08:39
Otsi:

Ava täpsem otsing