Aab: vanemad ei tea, mis ohud lapsi netis varitsevad

Mariliis Pinn 24. märts 2008, 11:20

Riigikogu liige Jaak Aab tõdes Tiigrihüppe
SA ja Microsoft Eesti seminaril "Kõrgem internetiteadlikkus - suurem
turvalisus“, et vanemad ei oska lapsi internetis ohtude eest kaitsta, kuna nad
ei tea seal varitsevaid ohtusid.

Aab küsis, kelle mure peaks internetiohutus olema. „Kui terav probleem ja kes peaks sellega tegelema. ASi Turu Uuringute abil sai asi selgeks, et 6-11 aastastest kasutab interneti 91% ehk umbes 111 100 last,“ ütles ta.

Aab tunnistas, et ka tema nüüdseks juba täiskasvanud lapsed õppisid arvutit ja internetti kiiremini kasutama kui tema. „Kes last internetis juhendavad? Lapsevanemad ja õpetajad on üritanud ennast harida, kuid lapsed pühendavad rohkem aega ja õpivad selle kiiremini selgeks. Probleem on selles, et ema-isa ei oska isegi tunnetada seda, kus ohud on, kuna nad ei suhtle internetis,“ selgitas Aab.

Uurimusest selgus, et vanemad tunnevad küll huvi lapse tegevuse vastu internetis. „Numbrid ei ole hullemad, kuid palju sisust aru saadakse?“ küsis poliitik.

Uuringu kohaselt on võõrastega suhelnud 38% kõigist 6-14 aastastest. Aabi ettekandest selgus, et suheldakse ka täiskasvanutega ja kohtutakse päriselus uute tuttavatega.

„Leebed seadused, mis seda teema sisuliselt ei reguleeri. Teemat ei ole poliitilisel tasandil tõstetud,“ loetles ta, miks internetiohutus on unarusse jäänud ja lootis, et seminar aitab teemale tähelepanu tõmmata.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2008, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing