Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsikommentaar: kas saabumas on pöördepunkt?

24. märts 2008, 10:12

USA aktsiaturgudel toimus eelmisel nädalal
seitsme nädala suurim tõus ning selle eesotsas olid eelmiste kuude peksupoisteks
osutunud investeerimispankade aktsiad.

„Tegemist võib olla pöördepunktiga,” lausus uudisteagentuurile Bloomberg Bostonis asuva investeerimisfirma LPL Financial aktsiaturgude peastrateeg Jeffrey Kleintop. "Oleme saanud kinnitust, et doominoefekti pole tulemas ning pole tulemas ka veel hulgaliselt pankade kokku kukkumisi,” lisas ta mõeldes ilmselt investeerimispanga Bear Stearnsi ning erakapitalifondi Carlyle tütarettevõtte Carlyle Capital kokku kukkumist veidi üle nädala tagasi. Toetust taolisele positiivsele arvamust andis ka tänane New York Times, mis kirjutas, et JPMorgan võib tõsta pakkumist Bear Stearnsi aktsiatele viiekordseks ehk kümnele dollarile aktsia.

Goldman Sachsi aktsia hind kerkis möödunud nädalal 15 protsenti 179,63 dollarini, Lehman Brothersi aktsia väärtusele lisandus nelja kauplemispäeva jooksul peaaegu veerand ning Morgan Stanleyle üle veerandi. Kaks viimast investeerimispanka olid kuulujuttude põhjal Bear Stearnsi järel järgmised võimalikud ohvrikandidaadid.

JP Morgan nõustus nädal tagasi üle võtma raskustesse sattunud Bear Stearnsi hinnaga 240 miljonit dollarit ehk kaks dollarit aktsia. Kui New York Timesi artikkel peab paika, siis tõuseb Bear Stearnsi hind üle miljardi dollari.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2008, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing