Tallinn nõuab ka prügifirmadelt väiksemaid sõidukeid

Annika Matson 25. märts 2008, 13:48

Tallinn kavandab tänavu ulatuslikku
raskeveokite liikluse piiramist ning kuna ka prügiveokite registrimass on 34
tonni, tuleb sellistele koormustele mittekohandatud tänavatel, näiteks
vanalinnas ja kvartalisisesel teel võtta prügiveoks kasutusele kergemad
sõidukid.

"Tulevaste jäätmevedajate konkursside korraldamisel tuleb Tallinna keskkonnaametil kehtestada prügiveokitele väiksemad gabariidi- ja täismassinõuded või kaaluda jäätmeveokite liikumistiheduse suurendamist," ütles abilinnapea Deniss Boroditš saadetud teates. Samuti viib kommunaalamet läbi uuringu ühistranspordivahendite täituvusest tulenevate koormusjõudude mõjust tänava- ja ühistranspordipeatuse katenditele.

Raskeveokite liikumise piiramise ja kindlate marsruutide määramisega saavutatakse teekatete ning tee aluskihtide pikem eluiga ning liikluskoormuse ja liiklustakistuste vähenemine linnas.

Transiitvedude suunamiseks kindlatesse koridoridesse kaardistab Tallinna Kommunaalamet koostöös Tallinna Transpordiametiga 1. oktoobriks 2008 raskeveokite liikumisvajadused ning nendest lähtuvalt määrab raskeveokitele lubatud liikumismarsruudid.

Boroditši sõnul kehtestatakse ülejäänud linna tänavatel koormuspiirang 3,5 tonni. Tema sõnul on tulevikus plaanis Tallinna sadamast tulevad raskeveokid suunata Tallinna ringteele marsruudil Tuukri tänav, Narva mnt, Smuuli tee ja Suur-Sõjamäe tänav.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2008, 09:08
Otsi:

Ava täpsem otsing