Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ansip: Savisaare valimisega valisite maamaksu tõusu

Mariliis Pinn 27. märts 2008, 14:41

Peaminister Andrus Ansip ütles Tallinnas
teravalt päevakorda kerkinud maamaksu tõusu kommenteerides, et linlased valisid
Savisaarte toetamisega ise maamaksu tõusu.

„Seadus lubab maad maksustada 0,5–2,5% ulatuses maa hinnast. Edasi on see valijate kätes, valijad on valinud volikogu ja volikogu esindab rahvast, ja kui see volikogu otsustab maamaksumäära hüppeliselt suurendada, siis saab kaudselt öelda, et see on valijate tahe olnud," ütles peaminister Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.

Peaminister tunnistas, et valitsus saaks põhimõtteliselt kiiresti sekkuda, teha vastav eelnõu, saata see riigikokku menetlusse, kuid sel juhul peab valitsus hüvitama omavalitsustele kõik selle eelarve aasta jooksul saamata jäänud tulud.

„Ei pea mõistlikuks hüppelist maamaksu tõusu,“ sõnas Ansip, kelle sõnul maksustatakse maad väga harva ruutmeetri järgi ja enamasti kasutatakse kinnisvaramaksu.

„Ilmselt maamaks jääb alles, kuid praegu Tallinnas toimuv viitab seaduselünkadele. Liiga suur voli on antud volikogudele, kes seda maksu puht saamahimust, ilma täiendavaid teenuseid pakkumata on otsustanud suurendada. See, et 50 aasta jooksul peame oma maalapi põhimõtteliselt uuesti ostma, kas on õige?“ teoretiseeris Ansip.

Ka ei pea peaminister vajalikuks maa uut hindamist, et need, omavalitsused, kes on määra 2,5%ni tõstnud, saaks veel rohkem maksu kasseerida.

„Tallinnas toimuv ei ole normaalne, kuid inimesed peavad otsustama valimistel, millist maamaksu tahavad,“ lisas ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 14:56
Otsi:

Ava täpsem otsing