Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööandjate keskliit: lahkumishüvitist võiks maksta töötukassast

27. märts 2008, 14:38

Eesti tööandjate keskliidu volikogu
otsustas, et jätkab läbirääkimisi ametiühingute keskliiduga uue
töölepinguseaduse põhimõtete kokkuleppimiseks, teatas liit.

"Ametiühingute keskliit on esitanud oma selge soovi läbirääkimiste jätkamiseks ning me tunnustame seda kõrgelt. Keskendume läbirääkimiste lõppfaasis eelnõu turvalise paindlikkuse suurendamisele: paindlike töövormide (osaajaga töö, renditöö, kaugtöö ja kodutöö) seadustamisele, ületunnitöö ja öötöö tasustamise küsimustele, elukestva õppe soodustamisele ning mõistliku lahenduse leidmisele koondamishüvitistest tuleneva koormuse vähendamiseks," ütles tööandjate keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi.

Inimesed peavad mõistma, et kõrgete lahkumishüvitiste korral lasub nende väljamaksmisest tingitud koormus kogu kollektiivil ning eriti väikeettevõtetes lükkavad kõrged hüvitised pikaks ajaks edasi töötajate palgatõusu ja pärsivad investeeringuid. Kuna koondamise vajadus langeb tavaliselt kokku ettevõtte majandustegevuse üldise halvenemisega, on kõrgete koondamishüvitistega kaasnev mõju ettevõtte konkurentsivõimele eriti terav ning ametiühingute, tööandjate ja riigi huvi peaks olema lahkumishüvitistest tingitud koormuse vähendamine.

"Meie hinnangul võiks selleks tänasest enam, aga mõistlikus ulatuses, kasutada töötukassasse kogunenud vahendeid," täpsustas Veskimägi.

Tööandjad loodavad kõigis sõlmküsimustes jõuda kokkuleppele kahe nädala jooksul.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2008, 15:08
Otsi:

Ava täpsem otsing