Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eksamiperiood läheneb

Signe Sillasoo 28. märts 2008, 00:00

Pea kuu aja pärast tuleb kõigil gümnasistidel istuda laudade taha ja asuda kirjutama lõpukirjandit.

Viimaste tarkuseterade omandamiseks pakuvad mitmed ülikoolid ja keeltekoolid paarist kuust mõne päevani vältavaid kursuseid.

Pealinna noorte lõpetajate aktiivsus ettevalmistuskursustest osavõtmisel on tunduvalt suurem, kui teistest Eesti linnadest pärit õppuritel.

Kristiina Kukk Rakvere Eragümnaasiumist hindade kalliduse tõttu ettevalmistuskursuseid võtta ei plaani.

"Ma ei usu, et mul neid vaja oleks. Kooli omad on piisavad. Valisin ka sellised eksamid, milles tugev olen ja mida suhteliselt hästi oskan," tunnistas ta, ent lisas, et kasu on neist kindlasti paljudele eksamist parema ülevaate saamiseks.

Ka Jõhvi Gümnaasiumis õppiv Helen Uustal kursustele minemist enda jaoks oluliseks ei pea. "Ma ei usu, et sellest nüüd viimasel hetkel enam kasu oleks. Kui eelmistel aastatel on programmis olevatest ainetest ilusti aru saadud, siis tundub ettevalmistuskursustele minek mulle mittevajalik," selgitas Helen.

Neile aga, kel ainetes raskusi on olnud, on kursused neiu meelest igati kasulikud, sest palju vajavad asjade ülekordamist ja meeldetuletamist. "Kindlasti tuleks lisakursuseid või tunde hakata võtma varem, terve aasta vältel, mitte enne eksameid, mil koormus ja pinge on niigi suur," on Helen aga kindel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:26
Otsi:

Ava täpsem otsing