Kas web 2.0 teeb Ida-Euroopast uue ränioru?

Mariliis Pinn 31. märts 2008, 11:30

Ida-Euroopa, aga eriti endiste Nõukogude
Liidu riikide majanduse turgutaja võiks olla investeeringud Web 2.0 arendamisse.
Kas Ida-Euroopasse võiks kerkida oma Silicon Valley?

Kõlab uskulmatult, et Nõukogude Liidul oli oma tehnikapealinn, kuigi see ei asunud Venemaal, vaid Valgevenes, kirjutas BetaNews.

„Valgevene oli Nõukogude Liidu Silicon Valley, kus toodeti üle poole liidu arvutitest ja arvutiosadest,“ ütles Valgevene esindaja Sergei A. Ratškov ÜRO konverentsil New Yorgis. „Nüüd on tarkvaraarendus ja IT-teenused üks edukamaid ja kiiremini kasvavaid tööstusharusid Valgevenes,“ lisas ta.

Ratškovi sõnul rajati 2005. aastal Valgevenes kõrgtehnoloogia park, kuhu on nüüdseks oma kontori rajanud 40 tarkvaraarendajat.

ÜRO Web 2.0 konverentsil rääkisid ka teised Ida-Euroopa esindajad oma edust. Ratškov, Dunja Jurica Horvaatiast ja dr Janos Harskuti Ungarist tõid välja, et haritud tööjõud ja valitsuse toetus aitavad kohalikel IT-ettevõtjatel edu saavutada.

Horvaatia infosüsteemide ja infotehnoloogia toetusagentuuri esimees Jurica sõnul on Horvaatias 1300 IT-firmat, kus töötab 10 000 inimest ja 140 telekomifirmat 13 000 töötajaga. Enamus IT-firmadest on pisikesed tegijad, kuid on ka kaks suurtegijat geoinfo vallas.

Riik on panustanud usinalt ka valitsusega seotud IT-lahenduste lihtsustamisse, näiteks e-Horvaatia programm, kuhu kuuluvad e-valitsus, e-haridus ja e-õigus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2008, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing