Börsikommentaar: USAs 70 aasta parim start

02. aprill 2008, 10:33

Eile tegid USA aktsiad sellist rõõmusõitu,
millega pole teist kvartalit alustatud juba seitsekümmend aastat.

Ja seda tänu Lehman Brothersi ja UBSi kapitalikaasamise teatele, millest investorid lugesid välja, et pangad suudavad edasistest finantskriisi põhjustatud kaotustest hoiduda.

"Turg muutub veidi kindlamaks, et kriis on läbi," rääkis Waddell Reed Financiali juht Henry Herrmann Bloombergile. "See oli ellujäämise riski arvatava ära kukkumisega seotud ralli,” lisas ta.

UBS kaasab olemasolevatele aktsionäridele väärtpaberite müügiga 15 ja Lehman Brothers 4 miljardit dollarit. Deutsche Bank tõstis UBSi aktsiale antus soovituse "osta" peale.

Standard Poor 500 indeks kerkis eile 3,6% ja maandus lõpuks 1370,18 punkti tasemel. Viimati oli teise kvartali esimene päev sellest parem 1938. aastal, mil indeks lisas 4,8%. Kvaliteetaktsiate liikumisi kajastav Dow Jones´i tööstuskeskmine hüppas 3,2% ja Nasdaq 3,7%.

S P 500 indeks on märtsis tehtud 19 kuu madaltasemest nüüdseks üles liikunud 7,6%. Investorid usuvad, et FEDi viimase kahe kümnendi agressiivsemadd intressikärped piiravad krediidituru kaotusi ja õhutavad panku taas nii äridele kui tarbijatele laenu andma.

Esimese kvartaliga kaotas laiapõhjaline S P 500 aga pea kümnendiku oma väärtusest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2008, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing