LHV tahab saada pangaks

03. aprill 2008, 12:43

Kuuldustel, nagu hakkaks LHV taotlema
panganduslitsentsi, on õhkõrn tõepõhi all, kuid kuna küsimus on veel algfaasis,
pole asjaosalised teemat kommenteerides rohkesõnalised.

„Väga hallis faasis. Praegu rohkem ei kommenteeriks,“ rääkis aripaev.ee-le LHV turundusjuht Andres Kask ning sõnas, et kui midagi rohkem teada on, annavad nad kindlasti ise teada.

Küsimusele, millal võiks olla LHV panganduslitsentsi taotlemise teemadel rohkem teada, vastas Kask, et aprilli lõpus. Sama tähtaja rohkema teabe saamiseks pakkus ka AS LHV Group Nõukogu esimees Rain Lõhmus. Täpsemalt Lõhmus teemat täna kommenteerima nõus ei ole.

Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius ütles, et finantsinspektsioon väljastab krediidiasutuse (panga), kindlustusandja (kindlustusseltsi), investeerimisühingu ning investeerimisfondi ja pensionifondi valitsemise tegevuslubasid. „Eestis asutatud äriühingutest tohivad avalikkuselt hoiuseid kaasata ainult finantsinspektsioonilt krediidasutuse tegevusloa saanud äriühingud,“ rääkis Aleksius aripaev.ee-le.

Tema sõnul võtab finantsinspektsioon otsuse tegevusloa andmise või sellest keeldumise kohta vastu kuue kuu jooksul kõigi vajalike dokumentide ja andmete saamisest arvates. „Kui taotlejalt on vaja küsida täiendavaid andmeid, siis hiljemalt 12 kuu jooksul arvates tegevusloa taotluse saamisest,“ lisas ta.

Panganduslitsentsi taotlemise aluseks peab ettevõtte sissemakstud aktsiakapital olema ekvivalentne vähemalt 5 miljoni euroga. Panga aktsiakapitalina võib näidata ainult reaalselt sissemakstud summasid ja panga asutamisel võib aktsiate eest tasuda ainult rahas, rääkis Aleksius, kelle sõnul ei või panga asutamine toimuda aktsiate avaliku märkimise teel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2008, 14:00
Otsi:

Ava täpsem otsing