Seli vajas vaba raha Plasku jaoks

03. aprill 2008, 17:55

Ettevõtja Neinar Seli repos 25 miljoni
väärtuses Tallinki aktsiad, sest vajas lisaraha Tartu kaubanduskeskuse Pläsku
ehituse jaoks.

„Ära pole ma midagi müünud. Ma natuke repotasin, tegin likviidsust. Sellises seisus, kus kõik ostavad, ei ole vaja müüa. Vaba raha oli vaja suurte investeeringute katteks. Oli planeeritud aktsiad kunagi hea hinna eest müüa, aga kui müügihind on kehv, siis tuleb hoida. Sellega repoga sai rahavajadus kaetud. Panga jaoks on need aktsiad kuueks kuuks repotud. Kuue kuu pärast saan aktsiad tagasi, kui raha tagasi annan. 50% saan aktsiate väärtusest raha," selgitas ta, miks 1. veebruaril oli tal veel 2 507 918 Tallinki aktsiat väärtuses 33,4 miljonit, siis 1. aprilli seisuga on Selil aktsiaraamatu järgi vaid 657 918 aktsiat.

Seli sõnul oli tal raha vaja Pläsku kaubanduskeskuse jaoks. ”Tartu kaubanduskeskuse sisustusasjad on kallimaks läinud ja on lisaraha vaja. Lisatagatiseks panin aktsiaid,” selgitas ta.

Aktsiate kohta märkis ettevõtja, et aktsiate müümise aeg on läbi, on hoidmise aeg. „Tõenäoliselt pole aktsiatega sel aastal midagi teha, müügimõtet pole mõtet arendada enne, kui majanduses seis normaliseerub,” märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2008, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing