Börsikommentaar: Wall Streetil tulemas selgusehetked

07. aprill 2008, 09:37

Viimased paar kuud on USA aktsiaturud olnud
teadmatuses, mis on kaasa toonud aktsiaindeksite järske liikumisi mõlemas
suunas, sellises ulatuses, mida pole Wall Street näinud aastakümneid.

Alates sellest nädalast peaks siiski hakkama saabuma mingi selgus, sest tänasest algab esimese kvartali majandustulemuste hooaeg. Otsa teeb lahti alumiiniumitööstusgigant Alcoa.

Eelmisel nädalal alustasid USA aktsiaturud tõusuga ning ei andnud järele ka nädala viimasel päeval ehkki tööjõuministeerium teatas, et tööandjad kaotasid märtsis rohkem töökohti kui seni viimase viie aasta jooksul. Kergendust pakkus näiteks asjaolu, et investeerimispangal Merryll Lynchil paistab olevat piisavalt vaba raha, et krediidikriisiga toime tulla, aga need, kes vajavad lisakapitali (Lehman Brothers ja UBS), on suutelised seda hankima, kirjutas uudisteagentuur AP.

Aktsiaturu toibumise üheks põhjuseks võib olla ka see, et suurinvestorid on müümisest kurnatud, spekuleeris uudisteagentuur.

Analüütikud usuvad, et täna eelmise kvartali majandustulemused avaldava Alcoa kasum kukkus eelmise aastaga võrreldes 36 protsenti. Teine Dow Jonesi tööstuskeskmise koosseisus olev General Electric avaldab oma majandustulemused reedel. Analüütikud ootavad tööstuskonglomeraadilt kasumi 16-protsendilist kasvu.

Aga päris selgusehetk saabub alles järgmisel nädalal, kui majandustulemusi hakkavad avaldama pangad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing