Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Siilatsi sadam võib jääda suletuks

07. aprill 2008, 09:38

Veeteede ameti komisjon sulges Viktor
Siilatsile kuuluva Suur–Holmi sadama kuni rekonstrueerimistööde lõpuni.
Suur–Holmi sadamasse on Viktor Siilats enda sõnul investeerinud ligi 16 miljonit
krooni.

„Komisjon leidis, et kuna sadama rekonstrueerimistööd on veel lõpetamata, ei saa komisjon anda hinnangut sadama vastavusele Eesti õigusaktide nõuetele,” ütles veeteede ameti avalike suhete vanemspetsialist Malle Lõhmus. Seega ei saa sadam ka taotleda sadamapassi ega luba tegutsemiseks. Komisjon käis Suur–Holmi sadamas esimest ülevaatust tegemas 13. märtsil, kirjutas Lääne Elu.

Selleks et Suur–Holmi sadama saaks avada, peab sadam esmalt lõpetama rekonstrueerimistööd. Siis on sadama valdajal õigus kutsuda komisjon uueks ülevaatuseks, kui sadam on viidud vastavusse õigusaktide nõuetega, selgitas Lõhmus.

Seejärel tuleb esitada akt uuesti komisjonile, kooskõlastada avariiliste reostuste kõrvaldamise plaan ja reostuse kõrvaldamiseks vajalike tehniliste vahendite nimekiri.

Viktor Siilatsi sõnul on tegu ilmselge kiusuga ning ta kavatseb nõudmised vaidlustada. „Püüdleme sadama avamise poole ja vaidlustame nõudmised,” lubas Siilats. Sadama sulgemise tegelikuks põhjuseks peab Siilats naabersadama sugulus– ja erakondlikke sidemeid nii Haapsalu linna kui ka ministeeriumi tasandil.

Suur–Holmi sadamasse on Viktor Siilats enda sõnul investeerinud ligi 16 miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing