Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ministeerium ründab riigi õigusabi kvaliteeti ja tasustamist

Mariliis Pinn 08. aprill 2008, 07:56

Tosin advokaati, kes on kasseerinud
veerandi riigi osutatava õigusabi rahast, pakuvad sageli ebakvaliteetset
teenust, leiab justiitsministeerium.

Mullu üheksa kuuga osutas riigi kulul antavat õigusabi 229 advokaati, kuid 12 tegusamat neist said tervelt 28 protsenti kogu õigusabi kuludest, justiitsministeeriumis koostatud riigi õigusabi audit on aga nende töö kvaliteedi suhtes ülimalt kriitiline, kirjutas Postimees.ee.

Auditi koostajate hinnangul on põhjuseks advokaatide valik, kuna lõviosa riigi õigusabist kulub kriminaalasjade menetlemiseks, määrab inimesele kaitsja reeglina kas uurija või prokurör, kes lähtuvad kaitsja valikul eeskätt kaitsja kättesaadavusest ja tema tegutsemise kiirusest, mistõttu eelistatakse just neid advokaate, kes ongi keskendunud riigi õigusabi osutamisele, märgib audit.

Advokatuuri esimees Aivar Pilv kinnitas, et ministeeriumi auditis ei olnud ühtegi järeldust, mida advokatuur varem teadnud poleks. Pilve sõnul ei sobi olukord, kus inimesele valivad kaitsja uurija või prokurör, kaitseõiguse üldprintsiibiga. «Minu hinnangul on riigi õigusabi saanud mõnele kolleegile mugava äraelamise vahendiks, kus ei pea nii palju mõtlema ja pingutama.»

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2008, 10:39
Otsi:

Ava täpsem otsing