Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Josing soovitab ettevõtjail ostukandidaate vaadata

Kadrin Karner 09. aprill 2008, 00:00

Konjunktuurinstituudi juhtivteadur Leev Kuum rääkis eile majandusministeeriumis majandusarengu prognoosi tutvustmisel, et langus on ühest küljest positiivne joon, kui see on piisavalt jõuline, et käivitada uuenduslikud protsessid. "Et väljuda langusest, tuleb investeerida ja jälgida investeeringuid," rääkis Kuum.

Josingu sõnul on heitlikud ajad soodsad konkurentide ülesostmiseks. "Heitlikud ajad on ettevõtetele head osta üles konkurente. Ei tasu lihtsalt oodata ja vaadata," märkis Josing.

Ärisektori muutuste edukust hindasid eksperdid pea võrdselt rahuldavaks ja aeglaseks ning selle peamiseks põhjuseks peetakse ettevõtete ja riigi passiivsust.

Josing tõdes, et konjunktuuribaromeetrid viitavad majanduse jahtumise jätkumisele. Tema kinnitusel on ka tööstusettevõtete kindlustunne pikaajalisest keskmisest madalamal tasemel.

Kaubanduse olukord ei ole Josingu sõnul halvenenud ja tarbija rahaline seis pole tema kinnitusel samuti halb. "Tulemas on osturallid ja hullud päevad, võite ise minna vaatama sinna, mis toimub," märkis Josing.

Tarbija kindlustunne majanduse suhtes on jätkuvalt madal, pikaajalisest keskmisest on halvemad ka ootused riigi majandusolukorrale.

Ehituses on Josingu kinnitusel praegu ümberkorralduste aeg, mis nähtub ka sellest, et iga neljanda ettevõtte tööde maht järgneval kolmel kuul väheneb. "Üldiselt on see tellijale ja tarbijale hea uudis, et ehitusettevõtted plaanivad hinda alandada ja ka riigile on see hea. Tasub ehitada," sõnas Josing.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles majandusarengu prognoosi tutvustamisel negatiivsest eelarvest rääkides, et kui see Eestit aitaks, oleks tema nõus andma ära oma ühe kuu palga. "Kui see aitaks negatiivset eelarvet, ma paneks oma ühe kuu palga mängu," rääkis Parts ning lisas, et praegu vaatavad nad, kust ministeerium saaks terve mõistuse abil kokku hoida.

Samuti nimetas Parts, et praegu on käes valiku koht, kus peab otsustama, kas on otstarbekas tormata eelarvet korrigeerima või oodata veel natuke.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:28
Otsi:

Ava täpsem otsing