Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Arvutiviiruste arv ületas miljoni piiri

11. aprill 2008, 10:29

Ringluses olevate viiruste, troojalaste ja
ussviiruste arv ületas miljoni piiri selgub küberturvalisusega tegeleva firma
Symantec värskest raportist.

Suur osa neist programmidest on loodud viimase aasta jooksul, kirjutas BBC.

Enamasti üritatakse luua pahavara, mis suudab ära petta viirustõrjeprogramme, mis otsivad endale juba tuntud viiruste koode.

Symanteci raporti kohaselt avastasid nad mullu teisel poolaastal 499 811 erinevat uut pahavara. Võrreldes 2007. aasta esimese poolega tõusis uusavastuste arv 13 protsenti.

Kokku avastati 2007. aasta jooksul 711 912 uudset viirust, praeguse seisuga suudavad Symanteci viirustõrjeprogrammid ära tunda 1 122 311 erinevat tüüpi õelvara.

Põhiosa viirustest on loodud Microsoft Windowsiga arvutite ründamiseks ning tegu on uusversioonidega viirustest, mida küberkurjategijad on juba varem suutnud edukalt kasutada.

Symanteci sõnul on kasv tulnud eeskätt troojalaste arvel, mille abil saavutatakse ligipääs arvutile. Edasi on võimalik võõrasse arvutisse alla laadida ja installeerida erinevat tüüpi õelvara.

Populaarne on klaviatuurijälgimistarkvara, mis ärkab ellu vaid siis, kui käiakse teatud kindlatel lehekülgedel, näiteks internetis asuvates mängukeskkondades.

Raport märgib, et õelvara mahu kasv tuleneb sellest, et põrandaalune küberkuritegevus on äärmiselt professionaalne. Tavaliselt töötavad küberkurjategijate heaks terved programmeerijate rühmad, kes kirjutavad uusi viirusi. Programmeerijatele tuleb aga maksta ning seega üritavad kurjategijad teenida varastatud info abil võimalikult palju raha ning uute ohvrite otsingud käivad pidevalt.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. May 2008, 13:53
Otsi:

Ava täpsem otsing