Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maaelu edendaja garanteerib ümbrikupalka maksnud seakasvataja võlakirju

Agnes Ojala 11. aprill 2008, 11:34

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu
otsustas eile garanteerida Raplamaal seakasvatusega tegeleva ASi REY
võlakirjaemissiooni.

Võlakirjade tagamine on sihtasutuse uus tegevussuund, mis aitab ettevõtjatel kaasata raha ettevõtte arendamiseks ning muudab võlakirjade ostmise usaldusväärsemaks, teatas MES.

Eelkõige on meede suunatud töötleva tööstuse ja taastuvat energiat tootvatele ettevõtetele, kes on määratletavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtjatena.

Kaks aastat tagasi kirjutas Äripäev, kuidas Kehtnas asuv seakasvatuse ja vorstitootmisega tegelev AS Rey maksis 71 töötajale ümbrikupalka.
Maksu- ja tolliamet korraldas vihje kontrollimiseks oktoobris Reysse nn ümbrikupalgareidi ja avastas, et ettevõte on jaanuarist septembrini 71 töötajale maksnud ümbrikupalka enam kui miljoni krooni ulatuses. Ettevõtte ruumest avastas maksu- ja tolliamet igakuise ümbrikupalga maksmise sisemise aruandluse ehk palgaarvestuse andmed töötajate ja väljamakstud palkade lõikes iga kuu kohta, mida maksudeklaratsioonides ei olnud kajastatud.

ASi Rey nõukogu esimees Valentin Kütt ütles tookord, et ta ei tea ümbrikupalga maksmisest midagi. Samas esitas Rey avastatud ümbrikupalkade ja nendelt arvestatud summade kohta ise parandusdeklaratsioonid, millega sisuliselt tunnistas ümbrikupalkade maksmist.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2008, 12:12
Otsi:

Ava täpsem otsing