Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Küpo avab e-toimiku

Gert D. Hankewitz 14. aprill 2008, 00:00

"Minu hinnangul on olukord IT-tööturul viimasel ajal oluliselt rahunenud. Näiteks Helmese jaoks enam nii teravat töötajate puudust kindlasti ei ole kui paar aastat tagasi. Eelmisel aastal palkasime Eestis 25 tarkvaraarendajat, selle aasta plaan on 30 ja me kindlasti täidame selle plaani," ütleb Helmese juht Jaan Pillesaar.

Seega, ligi 30 inimest korjab turult Helmes.

Mis palga eest on aga infotehnoloogid nõus uue tööandja poole vaatama ja tööle minekut kaaluma, Pillesaar täpselt öelda ei taha.

"Mis avaliku sektori palkadesse puutub, siis viimasel ajal on selgeid märke, et riik elab üle oma võimete. Saabumas on siiski majanduskasvu aeglustumine ja riigieelarvet tuleb hakata päris kindlasti varsti kärpima. Nii et mina ei soovitaks riigil praegu agressiivseid värbamiskampaaniaid teha. Erasektor seda kindlasti ei tee," kommenteeris Pillesaar.

MicroLinkis töötava Asse Sauga sõnul kaaluks ta politsei palgale minekut siis, kui saaks kätte 25 000 krooni kuus. Aga täpsem sõltuvat juba konkreetsetest tööülesannetest. Uurimise peale, kas see on tavaline hind IT-sektoris, vastab Sauga, et tegelikult mitte.

"Keskmine on nii 20 000, aga töökohta vahetades tahaks ikka juurde ka," ütleb ta ning lisab, et veel peaks olema autokompensatsioon või tööauto ning telefon ja sülearvuti.

"Riigisektoris on miinus see, et palk on konkreetse ametikohaga seotud, arenguvõimalused tihti piiratud, kõrgemale liikumine on raskendatud, palju poliitikat ja bürokraatiat on kindlasti rohkem kui erasektoris," arvab mees.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:28
Otsi:

Ava täpsem otsing