Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toomik: partneritele muutub vaid äriregistri kood

15. aprill 2008, 15:44

Merko Ehituse juhatuse esimehe Tõnu Toomiku
sõnul asutatakse pakutava jagunemiskava käigus uus ettevõte, millele lähevad üle
kõik lepingulised kohustused tellijate, partnerite ja töötajate ees ning
ettevõtte nimeks saab Merko Ehitus.

ASi Merko Ehitus teatel jagatakse restruktureerimise käigus ettevõte kaheks, millest ühte jäävad maadevahetusega seotud kriminaalasja võimalikud õigused ja kohustused ning 300 miljoni krooni eest likviidseid varasid ning teise eraldatakse kogu ülejäänud majandustegevus ja kõik kehtivad lepingud.

„Jagunemiskava on välja pakutud selleks, et tagada maksimaalselt aktsionäride, meie töötajate ja partnerite huvide kaitse ning välistada Läti Rahvusraamatukogu ebameeldivalt õpetlikul näitel edasised juhtumid, kus ettevõttelt üritatakse kunstlikult loodud tingimuste kaudu võtta võimalus teha oma pakkumine. Merko Ehituse töötajate palgad, tööstaaž ja puhkusearvestus jäävad kõik samaks. Tellijate ja muude partneritega sõlmitud lepingute täitmine jätkub muutusteta,” sõnas Toomik. „Merko Ehituse töötajate ja kõikide meie koostööpartnerite ning tellijate jaoks ei muutu sisuliselt muud kui äriregistri kood.”

Tema kinnitusel jätkab tööd kogu Merko Ehituse tänane juhatus ja nõukogu peale nõukogu esimehe Toomas Annuse. Merko Ehituse juhatuse liikmed on lisaks Tõnu Toomikule veel Tõnu Korts, Andres Agukas, Alar Lagus ja Veljo Viitmann. Nõukogu liikmetena jätkavad Teet Roopalu ja Jaan Mäe, kolmas nõukogu liige nimetatakse jagunemiskavas, mis esitatakse kinnitamiseks 3. juunil toimuvale korralisele üldkoosolekule.

Merko Ehitus taotleb oma aktsiate noteerimist Tallinna börsil esimesel võimalusel pärast kõigi formaalsuste täitmist.

Nn maadevahetuse kriminaalasjaga seotud ettevõttesse eraldatakse 300 miljoni krooni eest likviidseid varasid, tagamaks ka maksimaalsete kohustuste täitmine. Ettevõtte juhatajaks nimetatakse Toomas Annus, ettevõtte nõukogu koosseis kujuneb identseks Merko Ehituse omaga. Samas kinnitavad Merko Ehituse juhatus ja nõukogu jätkuvalt, et Merko Ehituse vastu esitatud kahtlustused on alusetud ning nad kaitsevad ettevõtet kõigi võimaluste piires.

Kriminaalasjaga seotud ettevõte saab endale uue nime, vähemalt esialgu jäävad mõlemad ettevõtted ka Tallinna börsile. Jagunemiskava on ettevõtte juhatuse ettepanek.

AS Merko Ehitus on Baltimaade ehituskontsern, mis teenis möödunud aastal 5,5miljardilise käibe juures 544,5 miljonit krooni puhaskasumit. Ettevõte annab Eestis, Lätis ja Leedus tööd enam kui 1100 inimesele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2008, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing