Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pank võib korteri üürileandmise keelata

18. aprill 2008, 15:37

Sampo Panga eraisikute finantseerimise
osakonna juhataja Aire Mäe ütles aripaev.ee-le, et koduvahetaja peab pangalt
saama müüki pandud korteri väljaüürimiseks loa.

"Kui klient soovib lisatagatise müügiperioodil välja üürida, on ta kohustatud sellest panka teavitama. Iga taotlus vaadatakse eraldi läbi ning tehakse otsus," selgitas Mäe.

Mäe sõnul hindab pank koduvahetajate maksevõimet nii lisatagatise müügi aegsete intressimaksete kui ka hilisemate laenumaksete põhjal. Panga hinnangul kinnisvara väljaüürimisest tekkiv tulumaksukohustus maksevõimet ei vähenda ja suurt probleemi selles ei nähta.

"Võrreldes 2005.-2006. aastaga on viimase aasta jooksul lisatagatiste müügiperioodid mõnevõrra pikenenud. 2007. aasta sügisel aktsepteerisime, sõltuvalt objektist, 9- kuni 12kuulisi müügiperioode," rääkis Mäe ja lisas, et varem kulus laenuklientidel vana kodu müügiks kuni kuus kuud.

Mäe ütles: "Eraldi arvestust, kui paljud kliendid on taotlenud maksutähtaja pikendamist, me pidanud ei ole. Taotluste arv ei ole võrreldes eelmiste perioodidega märkimisväärselt suurenenud."

Sampo koduvahetuslaen katab kogu uue eluaseme soetamiseks vajaliku summa, laenu tagatiseks jäävad nii müüki pandud vana kui uus kodu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 17:07
Otsi:

Ava täpsem otsing