Reede 9. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ross: rahutused finantsturgudel toovad globaalse inflatsiooni

18. aprill 2008, 15:02

Eesti Panga asepresident Märten Ross ütles
Hispaania keskpangas korraldatud seminari diskussioonis, et seekordses
globaalses majandustsüklis on seni vaesematel riikidel võimalik mängida
varasemast olulisemat stabiliseerivat rolli.

Finantssüsteemist alguse saanud ebakindlus on järk-järgult jõudmas ka majandusse, mis avaldub erinevate riikide majanduskasvu väljavaadete alanemises, teatas Eesti Pank.

„Kui meie kaubanduspartnerite majandusaktiivsus väheneb, siis on karta ka Eesti ekspordi vähenemist, kuid seni on väliskaubanduse olukord püsinud hea,” ütles Märten Ross. Ta lisas, et märksa suurem probleem on globaalne inflatsioon, mida võib samuti seostada finantsturgudel valitseva rahutusega. „Hinnatõusu mõju on olnud laialdane ja väga tugev. Toiduainete ja kütuse hinnad on kõrged nii maailmaturul kui ka väikestes riikides ning see omakorda mõjutab inimeste kindlustunnet,” selgitas keskpanga asepresident.

Globaalse majanduskeskkonna väljavaated on jätkuvalt kehvad ja seda peamiselt USA majanduskasvu pidurdumise tõttu. „Viimastel kuudel on teravaimaks küsimuseks olnud, milline on USA finantsturgudelt alguse saanud rahutuste ulatusu. Pankadevahelise usalduse vähenemine on jõudnud ka euroalale ja kindlasti mõjutab see ka arenevate riikide finantssüsteemi," rääkis Ross. "Samas spekuleeritakse võimalusega, et seekordses globaalses majandustsüklis on seni vaesematel riikidel võimalik mängida varasemast olulisemat stabiliseerivat rolli. Eestis on mõju olnud seni piiratud ja finantssektor püsib endiselt tugev, tagamaks majanduse rahastamist,” rääkis Ross.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2008, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing