President Ilves sai tunnustuse Balti ja USA suhete edendamise eest

Agnes Ojala 20. aprill 2008, 20:02

President Toomas Hendrik Ilves, kes viibib
Ameerika Ühendriikides töövisiidil, võttis eile õhtul vastu The United States –
Baltic Foundation’i (USBF) välja antud autasu – Baltic Statesmanship
Award, teatas presidendi kantselei.

“Balti riigid ei ole enam üleminekuühiskonnad, nad ei ole “uued demokraatiad”,” ütles president Ilves autasu vastu võttes. “Pigem oleme me taastatud demokraatiad.”

Eesti riigipea sõnul pole sugugi imekspandav, et organisatsioon nagu USBF on loodud just Ameerika Ühendriikides. “Ameerika Ühendriigid kuulusid nende riikide hulka, kes ei tunnustanud Eesti, Läti ja Leedu okupeerimist ja annekteerimist. Külma sõja vältel hoidis teie mittetunnistamispoliitika alal eestlaste, lätlaste ja leedulaste lootust, et meid ei unustata,” kõneles president Ilves.

“Kui vaadata Ameerika Ühendriikide ja Euroopa suhteid laiemalt, on selge, et kolm Balti riiki kuuluvad kõige pühendunumate liitlaste hulka NATOs,” märkis Eesti riigipea. Tema sõnul võivad Eesti, Läti ja Leedu olla küll väikesed rahvaarvult, kuid panustavad proportsionaalselt mitmest suuremastki riigist enam.

“Miks me seda teeme? Sest peame õigusriiklust ja inimõigustega arvestamist ning sõna- ja väljendusvabadust väga olulisteks väärtusteks,” ütles president Ilves lõpetuseks.

USBF on mittetulundusühing, mis tegeleb Ameerika Ühendriikide ning Eesti, Läti ja Leedu vaheliste suhete arendamise ja tugevdamisega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing