Varblane: tekib arvukas üürnike rühm

22. aprill 2008, 18:02

Majandusprofessor Urmas Varblase sõnul on
kinnisvaraäri tormilise kasvu tulemuseks see, et uutel tööturule sisenejatel
pole enam võimalik elamispinda soetada, nii tekibki arvukas üürnike rühm.

Kinnisvaraäri tormilise kasvu negatiivseks küljeks loeb Varblane seda, et tootmissektori suhteline olukord halveneb – elamulaenukoormuse kasv tingib kiire töötajate palgatõusu soovi, mis alandab nende konkurentsivõimet maailmaturul. „Tööjõukulude kiire kasv põhjustab tootjatepoolse tugeva surve võõrtööjõu sissetoomiseks. Samuti pole uutel tööturule sisenejatel enam võimalik elamispinda osta – tekib arvukas üürnike rühm, kes pole enam nii kinnistunud Eestisse,“ märkis professor eilsel avalikult loengul Eesti Kunstiakadeemias.

Ülikiire laenuraha sissetoomine mõjutab riigi välistasakaalu negatiivselt ja usalduse kaotamise korral maailmaturul võidakse Varblase sõnul rünnata krooni vahetuskurssi.

Kinnisvaraäri tormilise kasvu positiivseks küljeks peab Varblane seda, et suur hulk inimesi on kinnistunud Eestisse. „Inimeste tarbimist hakkavad väga pikal ajal piirama võetud kohustused ja see muudab tarbimise mõistlikumaks. Lisaks paraneb selle tulemusel ka elukvaliteet ning tööjõukulude kasv sunnib tootmissektorit erakordselt kiiresti hakkama muutma oma ärimudelit,“ tõi Varblane välja kinnisvaraäri tormilise kasvu positiivseid mõjusid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2008, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing