Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sõerd peab eelarvet valitsuse peamiseks relvaks

Mariliis Pinn 23. aprill 2008, 07:53

Eelmise rahandusministri Aivar Sõerdi
hinnangul tuleks riigieelarvet kärpida viie miljardi krooni võrra, seejuures ei
tohiks aga loobuda tulumaksu alandamisest.

"Vahepeal tulid liigoptimistlikud prognoosid, mis tegelikkusega ei arvestanud, kõige hullemini pandi rappa mulluse sügisprognoosiga, mille tulemusena joonistas valitsus viie miljardi jagu tulusid juurde ja mis tegelikkuses see ei realiseerunud," seletas Sõerd Postimehele, miks eelarvet kärpida tuleb.

"Tagantjärele võib öelda, et paari aasta tagune otsus teha eelarve tuntava ülejäägiga oli õige samm ja vääris pingutust, kui kõik toonased tulud oleks kuludeks planeeritud, oleks riigi rahaline seis praeguse majanduslanguse tingimustes veelgi kehvem," lisas ta.

Sõerd leiab, et ega eelarvepoliitika kõrval teist nii mõjusat instrumenti ole: "Praegu võib veelgi suurema kindlusega öelda, et eelarveülejäägi eesmärgistamine ja reservide suurendamine oli õige valik, avaliku sektori kulusid tuli hoida kiirelt kasvamast, vastasel korral olnuks praegu veelgi raskem."

"Valitsus on juba päris korralikult makse tõstnud – jaanuarist kasvasid aktsiisid ja juulist tõusevad need veelgi, pigem tuleks vaadata üle kokkuhoiuvõimalused ja olla 2009. aasta eelarvet tehes konservatiivsem," leidis Sõerd, et väljapakutud eraisikute tulumaksureformi peatamine ei oleks praegu mõistlik.

"Ma olen nõus Meelis Atoneniga, et nelja kuni viie miljardi krooni suurune eelarvekärbe oleks meile jõukohane ja põhjendatud, vastasel juhul ei saa välistada, et hiljem tuleb eelarvet veel kärpida," lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2008, 07:51
Otsi:

Ava täpsem otsing