Toomas Tõniste valetas Keskerakonna liikmete peale

23. aprill 2008, 16:24

Toomas Tõniste Isamaa ja Res Publica
Liidust teatas vastavalt kohtuotsusele täna avalikult, et on ajakirjanduses
Keskerakonna liikmete kohta valetanud, teatas Keskerakond.

Postimees avaldas tänase lehe 29. küljel reklaami rubriigis lühikese teksti, kus Toomas Tõniste teatas, et on esitanud avalikkusele Keskerakonna liikmete kohta ebaõigeid väiteid.

Tõniste avaldus tulenes Harju Maakohtu vastavast määrusest, mis andis õigusliku hinnangu kaks aastat tagasi väidetule. 29. märtsil 2006 oli ta Postimehe artiklis „Keskerakondlane võttis enda ülesostmiskatse salaja linti” teatanud, et „keskfraktsiooni saadikud on käinud juba alates oktoobrist erinevate opositsiooniinimeste juures ennast pakkumas ja nimetanud konkreetseid summasid, mida nad tahavad saada”.

Kohus leidis, et see väide on ebaõige, ja kohustas Tõnistet esitama 15 päeva jooksul Postimehes avaldamiseks teate, mis lükkab ümber tema varasema avalduse. Kohtuvaidluses õiguse saanud Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed olid otsusega rahul.

„Saavutasime kohtu abiga tõe jaluleseadmise,” kommenteeris Elmar Sepp, kes oli 2006. a Keskfraktsiooni esimees. „Kahetsusväärne on muidugi see, et Tõniste ei võtnud kahe aasta jooksul valetamist omaks ja alles kohtulahendi tulemusel pidi tunnistama, et väitis avalikkusele valet.”

Samas ei rahuldanud Tõniste vastu kohtule hagi esitanud Keskfraktsiooni tänase ümberlükkava teate avaldamise viis. „Imetillukeses kirjas teade ostu-müügi kuulutuste vahel ei ole kuidagi võrreldav valet sisaldanud esialgse artikliga, mis ilmus Postimehe kolmandal küljel koos värvilise pildiga,” leidis Sepp. „Kohus küll ei määranud, millisel küljel ja kui suurelt tuleb ümberlükkav teade avaldada, kuid loogiline oleks olnud teha seda samaväärsena.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 13:41
Otsi:

Ava täpsem otsing