Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sedin: pankrotiavaldus on puhtalt juriidiline küsimus

29. aprill 2008, 20:30

Kohilas vineeri tootva ettevõtte Baltic
Panel Groupi omaniku Pjotr Sedini sõnul on hetkel Pärnu maakohtus menetluses
olev ettevõtte poolt esitatud pankrotiavaldus puhtalt juriidiline
küsimus.

„Meie ametlik positsioon on, et tegemist on rohkem juriidilise küsimusega. Nagu ma olen öelnud, on meil uued masinad, mille omanikuks on SEB liising. Mis tähendab, et tegemist on garantiiga masinatega," ütles Sedin.

"Alates oktoobrist on meil masinatega pidevad rikked ja vastavalt garantiile ei saa me ise masinaid parandada. Meil on kindlustatud nii masinate katkestamine kui ka ärikatkemine,“ rääkis Sedin vineeritehase probleemidest, mis on kestnud juba üle poole aasta.

„4. aprillil esitasime ärikatkestamise eest kindlustusseltsile kahjunõude. Seda seetõttu, et meie kahjud on suured. Juhtkond otsustas, et kõige õigem lahendus on tegevuse peatamine, kuna edasi tegutsedes kahjustame kreeditoride huve,“ sõnas mees.

Sedini sõnul peab SEB liising otsustama, kuidas nad esitavad masinatootja vastu hagi, kelle masinaid tehas kasutab. Tema sõnul peaks see toimuma Eesti kohtus vastavalt Eesti seadusele.

„See on täiest loogiline otsus, et juhtkond esitas pankrotiavalduse. Nüüd peab haldur hindama meie kindlustusseltsi ja masinatootja vastast kahjunõuet ning langetama vastava otsuse,“ sõnas Sedin. Ettevõtja sõnul on Baltic Panel Groupil koguvara 379 miljonit krooni, nõudeid on aga 407 miljoni krooni eest, millele lisanduvad intressid ja viivised.

„Siinkohal on loogiline, et soovime seda protsessi lõpetada, kuna see on mõttetu. Kreeditoride võlgu on meil kokku 28 miljonit krooni ning ülejäänud on Grove Investi laenud ja liisingud,“ rääkis ärimees.

„Hetkel on meil kõik masinad konserveeritud. Praegu otsimegi koos pankade ja Fortumiga, kellega meil on katlamaja kapitalirent, potentsiaalseid ostjaid. Kuid keegi ei taha meid sellises situatsioonis osta,“ rääkis Sedin müügiplaanidest.

Küsimusele, kas vineeritehasele on juba sobiv ostja leitud, vastas Sedin, et hetkel ta seda küsimust kommenteerida ei saa. Ta lisas, et Grove Invest on küll Baltic Panel Groupi emaettevõtte, kuid masinate omanik on SEB liising ning vastuse saaks anda ainult koos liisingu andjaga.

„Me otsime praegu situatsioonile lahendust, kuna see ei saa enam nii kesta. Rikked kestavad juba 7. kuud ning ettevõtte tegevus on peatatud. Tegemist on uue tehasega. Siinkohal võiks eeldada, et kõik töötab, aga ei tööta. Seisak ei ole tingitud Eesti majanduse olukorrast. Meil on väga head suhted varustajatega ning meil on hea ja populaarne kaubavalik,“ rääkis Sedin.

Ärimees rõhutas, et tegemist on puhtalt juriidilise probleemiga. „Me ei saa katkiseid masinaid parandada, kuna me ei ole nende omanikud ning masinatootja ei täida ettenähtud kohustusi. See on probleem, mis vajab lahendust,“ rõhutas Sedin.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 15:24
Otsi:

Ava täpsem otsing