Muuga Betoonelement lubab ehitushinna langusesse viia

30. aprill 2008, 16:23

Muuga Betoonelemendi tehase avamisel
rääkisid ettevõtte tegevjuht Avo Anton ja Rand Tuulberg Grupi omanikud
Raivo Rand ja Aivar Tuulberg, et uus tehas kasutab modernset
tootmistehnoloogiat, mis võimaldab tööjõult kokku hoida ja saavutada
betooni paindlik hind, mida ehitajad on oodanud.

Anton ütles, et tehase ehitus on loogiline jätk grupi arengus. Ta lisas, et uus tehas kasutab Balti riikide kõige moodsamat tehnoloogiat, mis võimaldab tööjõult kokku hoida ning kindla hinnaga ja odavat betooni toota. Ta ütles, et Columbia-Kiviga on sedasi edukalt läinud.

Uus tehnoloogia võimaldab saavutada vähemalt 30%-lise kokkuhoiu tööjõukulus ning toota samas ajaühikus ca 30% enam toodangut.

Aivar Tuulberg ütles, et kindlasti on kõigi küsimus see, et miks me praegu turu languses tehase avame. „Majandus ongi tsükliline ning planeerimine toimub paar aastat ette. Majanduslangus meid ei häiri,“ ütles ta.

Ta lisas, et tegemist on siiski pikema strateegilise plaaniga. „Ettevõte on ligikaudu 17. aastat tegelenud betooniäris ning me ei astu tundmatusse kohta.“

Anton märkis, et seinapaneelide tootmises kasutatakse unikaalset tehnoloogiat, mille tootmisliin on tellitud Saksamaalt ning, mida pole ka Soomes.

Ta lisas, et uus tehas on võimeline tootma aastas 100 000 m2 seinapaneele, mis on ligi ¼ Eesti aastasest vajadusest. „Seda on võimalik efektiivselt väiksema energia ja tööjõukuluga toota.“ Raivo Rand lisas, et paneel valmistatakse sellisel tehnoloogial, et vähendada selle viimistluskulusid.

„Kasutame uusi masinaid ja tööpindu, seega on toodang konkurentsivõimeline. Tahame saavutada paindliku hinda, mida ehitajad ootavad,“ ütles Anton.

Anton lisas, et 10 000 ruutmeetrisel tööpinnal saab tööd 60 inimest. „Kui turg elavneb saame väikeste vahenditega tõsta tootlikust kuni kaks korda,“ ütles ta.

Tuulberg märkis, et logistika ja loogiline asukoht on see, mis meid pikas perspektiivis aitab. Juhid väitsid, et tehase ehituse investeering teenib ennast tagasi vähem kui 10. aastaga.

Muuga Betoonelemendi uue tehase rajamisse investeeriti 260 miljonit Eesti krooni, mis on suurim selles valdkonnas tehtud investeering viimaste aastate jooksul. 260 miljonist 100 miljonit kulus seadmete ostuks ning ülejäänu tehase ehituseks.

Esimestest töödest rääkis Tuulberg, et neil on linnaga leping Raadikule 1500 korteri rajamiseks. „See on põhiline asi, mida me esialgu ehitame,“ lisas ta.

„Hindasime buumi aega kriitiliselt, vaatasime olukorda pikas perspektiivis. Tartus ei julgenud me üldse ehitada,“ sõnas Tuulberg. „Sellel aastal valitseb pigem langus ehitusturul, kuid ka languses ehitatakse. Sügisel alustame ikkagi ehitusega, sõltumata turust.“ Rand märkis sellepeale, et ehitus on parim äri – isegi sõjaajal ehitatakse.

Tuulberg lisas, et betoon on see, millega saab ehitushinda ja inimeste jaoks ruutmeetri hind alla viia.

Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves märkis tehase avakõnes, et tegemist on pilvitu hetkega, kui avatakse uus tehas ning luuakse uued töökohad. Ilves kiitis tehase innovaatilist ekspordile suunatud tootmist. President tunnustas sadama sünergiat tootmise, teenuse ja transpordi vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2008, 15:20
Otsi:

Ava täpsem otsing