Krediidipank pani I kvartalis tasku ligi 30 miljonit

05. mai 2008, 10:06

Krediidipank teenis selle aasta I
kvartalis 29,4 miljonit krooni puhaskasumit. Panga bilansimaht oli 2008. aasta
31. märtsi seisuga 4,55 miljardit krooni, jäädes aastavahetuse tasemele, teatas
pank.

Krediidipanga laenuportfelli maht ulatus I kvartali lõpuks 2,52 miljardi kroonini, kasvades kvartaliga 7,6%. Klientide hoiuseid oli pangas kvartali lõpuks kokku 2,97 miljardi krooni suuruses summas.

Krediidipanga juhatuse esimees Andrus Kluge ütles, et majanduskeskkonna üldise jahenemise taustal on Krediidipanga I kvartali majandustulemused väga head. "Krediidipanga majandusedu võtmeks on konservatiivne joon riskide hindamisel ning laenupoliitikas,“ kommenteeris Andrus Kluge.

„Klientide huvi konkurentsivõimeliste pangatoodete, sealhulgas laenutoodete vastu ei ole oluliselt vähenenud. Samal ajal tuntakse üha enam huvi soodsate rahapaigutamise võimaluste vastu,“ lisas Kluge.

Krediidipanga poliitikaks on pakkuda suurtest pankadest kõrgema intressimääraga hoiutooteid ning seda suunda jätkab pank ka edaspidi.
Käesoleva aasta aprillist tõstis Krediidipank Eesti krooni tähtajaliste hoiuste intressimäärasid kõikide tähtaegade lõikes. Aastase tähtajaga kroonihoiuse intress on Krediidipangas 6,3% aastas. Aprilli keskel tegi Krediidipank hoiustamispakkumise uutele klientidele, pakkudes 6-kuulise tähtajaga hoiuse intressiks kuni juuni lõpuni 10% ja ülejäänud tähtajaks 6% aastas. Samuti tõstis Krediidipank aprillis lastehoiuse intressimäära 6,5%-ni.

2008. aasta 31. märtsi seisuga oli Krediidipangal 77 842 era- ja äriklienti.

Krediidipank on 1992. aastal asutatud universaalpank, mille eesmärk on pakkuda kohalikul turul nii eraisikutele kui ettevõtetele soodsaid, kvaliteetseid ja paindlikke pangateenuseid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2008, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing