Võlausaldaja valik: lähed kurikaga või saad kuuli kerre

05. mai 2008, 11:41

Võlgade sissenõudja Lauri Vitsuti sõnul
seisab võlausaldaja valiku ees. Ta peab oma raha tagasi küsima minnes kas kurika
kaasa võtma või riskima sellega, et saab kuuli kerre.

"Huvitav küll, mis moraali peaksime välja kujundama? Kui lähed võlga sisse nõudma ilma kurikata, võid saada kuuli kerre. Kui võtad kurika kaasa, saad väljapressimise süüdistuse. Esimese hooga ei oska muud öelda, kui et peab vist elu hästi kallilt ära kindlustama," kommenteeris Lauri Vitsut.

Vitsut sõnas, et kurika ja püstoliga tegelased mõistetakse kohtus õigeks, kui nende süüd ei suudeta tõendada. "Muide, siin saaks anda hea vihje. Seda püstolit tuleb otsida võlausaldaja kuurist. Aga mida sa siin ikka õpetad," lisas Vitsut.

Vitsut ütles samas, et viimasel ajal on prokuratuur väga närviliseks muutunud ja segab võlgade sissenõudmist.

"Need hüsteerilised süüdistused meenutavad rohkem õiguslikke muinaslugusid. Viimasel ajal on hakanud sagenema juhtumid, kus võlgnikke esindavad politseiametnikud. Seda on ka enne ette tulnud, et niisugusel moel omale “katust” on ostetud, kuid nüüd tundub see eriti popp olevat," rääkis Vitsut.

Möödunud nädalal kirjutas Postimees, kuidas 2,7 miljonit laenanud võlausaldaja läks võlga kätte saama ja teda ootasid ees püstoli ja kurikaga mehed. Samas loos räägiti ka inkassofirmast, mis läks võlga nõudma koos turvamehega ja sai selle eest kaela väljapressimise süüdistuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. June 2008, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing