Tallinn kogub uue ehitusprogrammi osas hoogu

06. mai 2008, 11:43

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada
linnavolikogule Tallinna teise elamuehitusprogrammi käivitamise otsuse
eelnõu.

"Tallinna teise elamuehitusprogrammi eesmärgiks on luua linnale vajalikele töötajatele ja noortele peredele soodsam võimalus endale eluase üürida," ütles abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna Linnavolikogu otsustas 6. oktoobril 2005 algatada elamuehitusprogrammi "Igale noorele perele oma kodu", 13. detsembri 2007 otsustas linnavolikogu aga algatada "Tallinna teise elamuehitusprogrammi", otsustades ühtlasi varemalgatatud elamuehitusprogramm "Igale noorele perele oma kodu" sellega ühitada.

Linnavalitsus moodustas elamuehitusprogrammi ettevalmistamiseks ja elluviimiseks ajutise komisjoni, mille ülesandeks oli selgitada välja ja defineerida, kes on Tallinna linnale vajalik töötaja, kes vajab linnalt munitsipaalelamispinda, selgitada kui suur on munitsipaalelamispinda vajavate Tallinna linnale olulistes asutustes hõivatud töötajate leibkondade arv ning koostada tegevuskava "Tallinna teise elamuehitusprogrammi" elluviimiseks.
Ettevalmistatud linnavolikogu otsuse eelnõu "Tallinna teine elamuehitusprogramm" on üks osa linna laiemast eluasemepoliitikast, mis keskendub linnale vajalike töötajate ja noorte perede eluasemete üürimisvõimaluste loomisele.

"Linna omandis olevate üürikorterite rajamise jätkamise eesmärkideks on anda linnale vajalikele töötajatele ja noortele peredele võimalus soodsalt eluase üürida, halbadest elamistingimustest tulenevaid sotsiaalseid probleeme ennetada," ütles Võrk. "Arvestades Tallinna teise elamuehitusprogrammi mahuks 1000 eluaset kuue aasta jooksul, oleks kogu programmi investeeringu maksumuseks 750-875 miljonit krooni."


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2008, 11:58
Otsi:

Ava täpsem otsing