Tallinna Sadam investeerib 860 miljonit krooni konteinerterminali

Mariliis Pinn 06. mai 2008, 15:38

ASi Tallinna Sadam nõukogu kiitis heaks 860
miljoni krooni suurused investeeringud Muuga sadama idaosa laienduse I etapi
väljaehitamiseks.

Muuga sadama idaosa laienduse esimene etapp hõlmab endas 27 hektari suuruse täiendava territooriumi ning 400 meetri pikkuse kailiini rajamist Muuga sadama idaossa, mis võimaldaks käidelda kuni 500 000 TEU-d konteinereid ehk 250 000 konteinerit pikkusega 40 jalga, teatas firma börsile.

ASi Tallinna Sadam nõukogu esimehe Neinar Seli sõnul neid mõjureid, mis domineerisid transiitvedude kasvul veel lähiminevikus, hetkel enam pole ning seetõttu tuleb luua uued tooted ja teenused globaalsetes tarneahelates konkureerimiseks. "Arvestades arenguid rahvusvahelises kaubavahetuses kogu Läänemere regioonis, saab siinkohal arvestada peamiselt just konteinerite veo ja sõiduautode transiidiga," märkis Seli.

Seli sõnul on ASi Tallinna Sadam nõukogu analüüsinud erinevaid konteinervedude kasvuprognoose Läänemere piirkonnas ning leiab kuni 500 000 TEU konteineri käitlemiseks piisavaid garantiisid, et nimetatud projektiga Tallinna Sadamas edasi minna. "See investeering on suunatud nii Eesti kohaliku kui ka teiste Balti riikide konteinerturu üha kasvava nõudluse rahuldamiseks põhja-lõuna suunal," lisas Seli.

Muuga sadama edasise laienemise osas soovib aga ASi Tallinna Sadam nõukogu läbi viia täiendavaid uuringuid projekti laiema mõju kohta kogu Eesti infrastruktuurile ja saada võimalikelt tulevastelt koostööpartneritelt konkreetsemaid garantiisid kaubamahtude osas. Kogu Muuga sadama idaosa väljaehitamise projekti arutelu jätkab Sadama nõukogu käesoleva aasta sügisel.

Seli täpsustas aripev.ee-le, et laienduse väljaehitamiseks kulub kaks aastat. Kui Hiina partneritega läbirääkimised edenevad, nende soovid ja nõudmised selginevad ning lepitakse kokku, kes täpselt millesse investeerib, siis on see piisav aeg, mille jooksul saab plaanidesse ka muudatusi teha. „Eestlased ei taha ju, et iga kolme minuti tagant stardib auto konteineriga maanteele. Peame läbi rääkima, palju on meretransporti, palju veetakse raudteel. Hiinlasega on tegu pigem ida-läänesuunalise kaubandusega,“ selgitas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2008, 15:18
Otsi:

Ava täpsem otsing