Esmaspäev 23. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tarbimislaenude kasvutempo on oluliselt aeglustunud

06. mai 2008, 15:18

Hansapanga tarbimislaenude juht Annely
Herman ütles, et tänavu on tarbimislaenude kasvutempo oluliselt
aeglustunud, mis on peamiselt mõjutatud eratarbimise kasvu aeglustumisest ja
tarbijate kindlustunde märgatavast langusest.

„Tarbimislaenude mahud on viimaste aastate jooksul olnud järsus kasvutrendis – turu maht on tõusnud 8,9 miljardi kroonini, 2006. aasta lõpus oli see 6 miljardit krooni,“ rääkis Herman.

Keskmine krediidisumma jääb Hermani sõnul 15 000-20 000 krooni vahele, mis pole pankuri sõnul väga kõrge.

„Avardunud on tarbimislaenude kättesaadavus laenusumma ja kanalite osas, kuna palju pakkujaid on lisandunud,“ lisas ta. „Tänavu on aga tarbimislaenude kasvutempo oluliselt aeglustunud, mis on peamiselt mõjutatud eratarbimise kasvu aeglustumisest ja inimeste tulevikuväljavaadete kindlusest.“

Panga tarbimislaenude müük ja tarbijate kindlustunde indikaator on sellel aastal märgatavas languses. „Kui ei tunta kindlust tuleviku suhtes, siis laenu juurde ei võeta,“ märkis Herman.

Ta lisas, et langus tuleb peamiselt tarbimislaenudest, krediitkaartide arvu kasv on stabiilne.

Herman rääkis tarbimislaenude kvaliteedist, et eraisikute tagatiseta tarbimislaenude 60päevaste võlgnike arv on kasvanud.

Eesti Panga andmetel on selle aasta märtsi seisuga tarbimislaenude 60päevaste võlgnike võlasumma kokku 502 miljonit krooni ning 20 protsenti sellest võlakoormast kuulub Hansapanga klientidele.

Herman ütles, et siiski on tarbimislaenu turg arengufaasis. „Võrreldes muu Euroopaga on tarbimislaenu osakaal kogu laenumahust madal. Eestis ulatub see 9 protsendini, Euroopas keskmiselt 10-15 protsendini,“ sõnas ta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2008, 15:16
Otsi:

Ava täpsem otsing