Politseina esinevad petised nõuavad liiklusõnnetuse põhjustajalt raha

Mariliis Pinn 08. mai 2008, 08:55

Viimaste nädalate jooksul on Põhja
politseiprefektuuri laekunud info ligi 70 juhtumist, mille puhul politseinikuna
esinev kurjategija nõudis väidetava liiklusõnnetuse põhjustaja omastelt raha.
Tänaseks on pettuse ohvriks langenud üle 10 inimese.

Enamikul juhtudel on helistaja öelnud, et liiklusõnnetuse registreerimata jätmise eest tuleb juhi omastel maksta kuni 50 000 krooni suurune summa, teatas prefektuur. Kelmid ei jätnud ohvritele aega järelemõtlemiseks, nõudes kohest raha maksmist.

Põhja politseiprefektuuri majanduskuritegude talituse ülemkomissar Rocco Otsa sõnul on sarnaseid petuskeeme kasutatud ka naaberriikides. „Kurjategijad rõhuvad lähedaste emotsioonidele ning tegutsevad väga oskuslikult. Palume kõiki, kellele helistatakse või on helistatud ning küsitud liiklusõnnetusse sattunud tuttava inimese nimel raha, teatada sellest koheselt politsei lühinumbrile 110,“ ütles Rocco Ots.

Põhja ringkonnaprokurör Maria Sutt-Tehveri sõnul on tänaseks päevaks antud kriminaalasjas vahistatud üks ja lisaks kahtlustatavana kinni peetud kaks isikut.

"Kogutud info annab alust arvata, et kurjategijate hulk on siiski suurem. Kuna kõik kahtlustatavad on välisriigi kodanikud, siis on menetlus ka selle võrra keerulisem ning kuriteo ohvriks langenud isikute abi äärmiselt vajalik," lisas Sutt-Tehver.

Ka prokuratuur peab vajalikuks inimestele südamele panna, et juhul, kui neile ülaltoodud kuriteoskeemi järgi kõne tuleb, tuleks see kõne katkestada ja koheselt politseid informeerida, et politseil oleks võimalik asuda kurjategija kinnipidamiseks tegutsema.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks on Põhja ringkonnaprokuratuur alustanud kriminaalmenetluse kelmuse paragrahvi järgi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 08:52
Otsi:

Ava täpsem otsing