Elcoteq: sule saavad sappa valgekraed

09. mai 2008, 16:06

Elcoteq koondab 28-29 valgekraed. Ülejäänud
300 töötajat saadetakse suvekuudeks osaliselt tasustatud puhkusele, et nad
saaksid rannas käia ja end pruuniks praadida.

Elcoteqi kommunikatsioonijuht Jaanus Pauts ütles aripaev.ee-le, et koondatavad 28-29 inimest on teenistujad ehk valgekraed. Mis ametikohti koondatavad Elcoteqis täidavad, ei soostunud Pauts täpsustama, lisades vaid, et seda saavad nad öelda alles pärast kooskõlastuse saamist Tööinspektsioonist. Osaliselt tasustatud puhkusele saadetakse aga nii valgekraesid kui ka liinitöölisi.

Pauts märkis, et Elcoteqi juhtkond osaleb täna koosolekul, kus teavitatakse töötajaid koondamistest ning osaliselt tasustatud puhkusele saatmisest. "Kuna ärivaldkonnad on muutunud, toimuvad muudatused kogu korporatsiooni tasandil," rääkis Pauts.

Elcoteqi kliendid on lubanud, et tootmismahud hakkavad taas kasvama septembris. Kui vaja, kutsub elektroonikatootja töötajad puhkuselt tagasi varem, märkis Pauts.

Elcoteq on praeguseks müünud oma tehased Venemaal ja Saksamaal. Eesti ja Mehhiko tehastes toimuvad ümberkorraldused, mis muudavad tootmise efektiivsemaks ning odavamaks.

"Kliendid soovivad saada suuremaid koguseid väiksema hinnaga," selgitas Pauts ja lisas samas, "see ei ole teemaks, et Eesti tehas kinni pandaks. Pigem tuleb siia Euroopa efektiivseim tehas, Elcoteq tahab olla lõppturule võimalikult lähedal." Elcoteqi tootmisüksused asuvad praegu 15 riigis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. May 2008, 18:19
Otsi:

Ava täpsem otsing