Kuidas saad Sina keskkonda aidata II

09. mai 2008, 14:07

Alusta lugemist siit: Kuidas
saad Sina keskkonda aidata I

9. Paki kingitused loovalt
Vanu kinkide pakkepabereid saab taaskasutada, kuid kingituste pakkimiseks võib välja mõelda ka midagi traditsioonilisest erinevat. Näiteks võid võtta paberist poekoti ja laste lastel selle peale midagi joonistada. See poleks mitte ainult keskkonnasõbralik, vaid pakuks kingi saajale ka lisarõõmu, mida tavalisest pakkepaberist loota ei ole.

10. Ära osta pudelivett
Siiani jääb suur osa maailmas müüdavatest plastpudelitest kuhugi vedelema, mitte ei lähe ümbertöötlemisele. Eestis on küll olukord paranemas, kuid pudelivee ostmine on sellele vaatamata enamasti rumalus. Arutu on maksta mitmeid kroone liitri vee eest, mille omahind peaks olema mõni sent ning ei maksa arvata, et selle koostises on midagi eriliselt tervistavat, mida hea kvaliteediga kraaniveest ei saa.

11. Vanni asemel dušš
Vanni kasutamine kulutab vähemalt kaks korda rohkem vett kui duši all käimine ning enam kulub ka energiat vee soojendamisele. Jahe ja kiire dušš on palju värskendavam kui pikk vannis ligunemine.

12. Hammaste pesemise ajaks pane kraan kinni
Kindlasti oled seda kuulnud varemgi, kuid paljud lasevad siiani veel hammaste pesemise ajal mõttetult joosta. USA-s on arvutatud, et kui kõik ameeriklased kraani hammaste pesemise ajaks sulgeksid, õnnestuks aastas kokku hoida sama palju vett kui kulub kõigil New Yorgi elanikel kokku iga päev.

13. Käi duši all koos partneriga
Niimoodi on võimalik hoida kokku nii aega kui ka vett. Ning muidugi võib kahekesi duši all käimine lisaks keskkonnasõbralikkusele olla ilmselt ka lõbusam kui üksi.

14. Lühenda duši all olemise aega
Iga minut duši all kulutab ligi paarkümmend liitrit vett. Ilmselt on paljudel kombeks viibida duši all oluliselt kauem kui pesemiseks vaja läheb.

15. Istuta puu
Puud toodavad hapnikku ning kaitsevad mulda erosiooni eest. Lisaks saavad nad olla varjuks kõrvetava päikese või tuulte eest ning isegi lisada sinu kinnisvarale väärtust. Tee puuistutamisest perekonnatraditsioon, nii et iga pereliige istutaks aastas vähemalt ühe puu.

16. Osta kasutatud asju
Paljusid asju on võimalik osta kasutatult. Näiteks jalgrattaid, riideid ja autosid. Ei maksa arvata, et kõik kasutatu on tingimata rämps. Oma hinna kohta on neis enamasti väärtust rohkem kui uutel asjadel. Ning sageli on need asjad hiljem, kui sa neid enam ei vaja, taas tagasi võimalik müüa.

Loe edasi: Kuidas saad Sina keskkonda aidata III

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2008, 14:04
Otsi:

Ava täpsem otsing