Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Roolijoodikuid jahtiv politsei sai kohtust valusa tagasilöögi

Mariliis Pinn 09. mai 2008, 08:10

Riigikohtu eilne otsus, et enamikul Eesti
haiglatel pole õigust mõõta roolijoodikute alkoholisisaldust veres, tähendab
tõsist tagasilööki politsei senisele praktikale ning töökoormuse plahvatuslikku
kasvu kolme haigla laborile.

Eile pärastlõunal pidas politseiameti juhtkond erakorralist koosolekut, kirjutas Postimees. Hommikul oli riigikohus avalikustanud oma lahendi ühe mehe osas, kellele politsei oli kerges joobes autorooli istumise eest määranud 9000-kroonise rahatrahvi.

Muret ei valmistanud mitte see, et kõrgeim kohtuvõim mehe õigeks mõistis, vaid põhjus, miks mees õigeks mõisteti, nimelt märkis riigikohus, et 0,66-promillise joobe tuvastanud Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) laboril pole õigust ega pädevust sellist vereanalüüsi teha ja seetõttu pole tõendatud, et mees oli joobes.

Nagu selgus, on õigus vere etanoolisisalduse määramiseks vaid selleks akrediteeritud laboritel, mida praegu on Eestis kolm: Kohtuarstliku Ekspertiisibüroo laboratoorium Tallinnas, Tartu Ülikooli kliinikumi ühend shy;labor ja Ida-Tallinna keskhaigla kesklabor.

Politseiameti juhtkond otsustas eilsel koosolekul lahendada probleemi nii, et lähim haigla võib küll politsei juuresolekul võimaliku roolijoodiku vere ampulli siristada, kuid analüüsimiseks tuleb see saata akrediteeritud laborisse kas Tallinna või Tartusse.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. May 2008, 08:07
Otsi:

Ava täpsem otsing