Putin esitles oma valitsust

12. mai 2008, 14:02

Venemaa peaminister Vladimir Putin andis
täna teada oma valitsuse koosseisu, kus endises ametis jätkavad teiste seas
rahandus-, majandus-, välis- ja kaitseminister ning kus endine peaminister
Viktor Zubkov hakkab kureerima riiklikke projekte ja kalandust.

Zubkov on uues valitsuses üks kahest esimesest asepeaministrist. Teine on endine presidendi abi Igor Šuvalov, kes hakkab tegelema välismajandussuhetega, sealhulgas Venemaa WTO kõnelustega.

Putin nimetas ka viis asepeaministrit, kelle seas on riikliku naftakompanii Rosneft juhatuse esimees Igor Setšin. Asepeaministrid on ka rahandusministri kohal jätkav Aleksei Kudrin, Aleksander Žukov, Sergei Sobjanin, kellest saab peaministri administratsiooniülem, ning Sergei Ivanov.

Välisministrina jätkab Sergei Lavrov.

Energeetikaministeerium on uues valitsuses jagatud kaheks – energiaministeeriumi hakkab juhtima Venemaa tuumareaktorite tootja ZAO Atomstrioeksport endine juht Sergei Šmatko ning tööstus- ja kaubandusministeeriumi Viktor Hristenko.

Uueks telekommunikatsiooni ja massimeedia ministeeriumi juhiks saab Leonid Reimani asemel Igor Štšegolev, endine presidendi protokolliülem ja pressiteenistuse juht.

Oma ametikohale jäid edasi kaitseminister Anatoli Serdjukov ja majandusminister Elvira Nabiullina, põllumajandusministrina jätkab Aleksei Gordejev.

Putini valitsuse justiitsminister on Aleksander Konovalov, regionaalarengu minister Dmitri Kozak, siseminister Rašid Nurgaliev, haridusminister Andrei Fursenko, loodusvarade minister Juri Trutnev, erakorraliste olukordade minister Sergei Šoigu, tervishoiuminister Tatjana Golikova, transpordiminister Igor Levitin, kultuuriminister Aleksander Avdejev ning spordi, noorsoo ja turismiminister – Venemaa jalgpalliliidu juht Vitali Mutko.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2008, 13:44
Otsi:

Ava täpsem otsing