Ettevõtlus toetab riigi kokkuhoiuplaane

15. mai 2008, 19:26

Eesti suuremad ettevõtlusorganisatsioonid
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Tööandjate Keskliit tervitavad valitsuse tänast
heakskiitu 2008 a. lisaeelarve eelnõule, pidades oluliseks 3,2 miljardi krooni
ulatuses kulude kärbet.

Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman sõnas kommentaariks: „Avalik sektor on seni harjunud tegema vaid kasvavaid eelarveid, aastaid pole kahtluse alla seatud ühe või teise tegevuse vajalikkust või otstarbekust. Tänane maksulaekumine annab põhjuse ja võimaluse kriitiliselt üle vaadata riigi kulud, olemasolevad ametikohad ning tõsta eelarvevahendite kasutamise efektiivsust, erasektor teeb seda jooksvalt kogu aeg.“

Samuti tervitavad ettevõtlusorganisatsioonid Rahandusminister Ivari Padari ettepanekut järgmise aasta eelarves saavutada 8%-line halduskulude vähendamine võrreldes käesoleva aasta eelarvega, seisis kaubanduskoja pressiteates. See on oluline sõnum – kokkuhoid ja reorganiseerimine ei oota ees mitte ainult ettevõtteid vaid ka ministeeriume ja riigiameteid.

8-10 protsendiline kulude kokkuhoid ei peaks puudutama ainult keskvalitsuse kulusid vaid ka kohalikke omavalitsusi, kellede eelarved on viimastel aastatel jõudsalt kosunud. „Tänane eelarveseis ja kokkuhoiuvajadus on lisandunud haldusreformi läbiviimise põhjenduste pikka nimekirja,“ lisas Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2008, 19:46
Otsi:

Ava täpsem otsing