Ebalev elamus tsirkusetelgis

Tea Taruste 16. mai 2008, 00:00

Viimsi Peokeskuse kutse uudse formaadiga õhtusöögiteatrisse meelitas osa saama lustlikust bufonaadist koos kolmekäigulise õhtusöögiga 400kohalises tsirkusetelgis Tallinna Lauluväljakul. Hmm, päris huvitav, kuidas laadajant ja šampanja kokku sobivad!

Telgile lähenedes esietenduse meeleolusid küll ei adunud. Kümmekond minutit enne lubatud algust oli raske sissepääsugi leida. Õhtuvalgusest telgipimedusse astujatele pakuti klaasike šampust ning juhatati lauda.

Korraldaja ja tsirkusedirektori rolli täitja Lauri Viikna tutvustuskõnest kumas ebakindlust, mis on Eestile võõra etendusvormi lavaletoomise tõttu ju ka mõistetav. Viikna lubas ka tsirkuseloomi, aga hoopis homme... Ebamugavast ja võõristavast situatsioonist ülesaamiseks aitab eestlase puhul ikka söögist-joogist. Telgiservas askeldasid kolm kokka, lindilt kõlas L'Dorado.

Kodukootuse mekk oli sel toidul ja kogu ürituselgi. Etenduse sisuks on konkurss tsirkusefestivalil esineva trupi kokku panemiseks. Riburada astusid erinevates rollides vaatajate ette oma trikke ja numbreid näitama Anne Veesaar, Henrik Normann, Tarvo Krall, Toomas Tross ja Olga Sinjakova. Oli meisterlikke, naljakaid ja lüürilisi etteasteid, aga ka neid, mis panid õlgu kehitama või piinlikkust tundma.

Kogu üritus manas silme ette kaadrid mõnest Ameerika väikelinnas toimuvast laadaüritusest, mille kunagi populaarne keskkooli iidol on korraldanud. Teiste hulgas on lavale saadud nurgapealse lihapoe müüja, kes striptiisi teeb, ja postiljonina töötav eakas proua, kes lapsest saadik on unistanud priimabaleriiniks saamisest...

Bufonaadi puhul on pealtvaatajatega suhtlemine, nende lavaletõmbamine ja neile rolli andmine tavaline võte, mida ka kasutati. Igal juhul on telgietendusel võimalus väga lähedalt näha elusuuruses rahva lemmikut Anne Veesaart. Hea õnne korral lööb su ümber tantsu Henrik Normann isiklikult.

Bufonaad - (it k buffonata) jantlik lavaetendus, naljatemp, veidrus. Välja kasvanud teatraliseeritud rahvaetendusist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing