Eesti Pank läks üle uuele arveldussüsteemile

Hille Tressum 19. mai 2008, 14:31

Täna alustas tööd uus
ülepiiriline arveldussüsteem TARGET2-Eesti, mis võimaldab süsteemiga liitunud
pankade klientidel teha kiireid ja turvalisi euromakseid Euroopa Liidus.

„Kui TARGET1 koosnes eurosüsteemi keskpankade RTGS (reaalajaline brutoarveldussüsteem) süsteemidest ning neid siduvast võrgustikust, siis TARGET2 on ühisplatvormil töötav arveldussüsteem, mis pakub harmoniseeritud teenust läbi keskse ITplatvormi," vahendas Eesti Pank arvelduste osakonna juhataja Mihkel Nõmmela sõnu.

„Uus arveldussüsteem pakub oma klientidele, krediidiasutustele, efektiivset, kiiret ja turvalist infrastruktuuri euromaksete ülepiiriliseks arveldamiseks,“ lisas Nõmmela.

Nõmmela rääkis, et TARGET1 vahetamineTARGET2 vastu on oluline uuendus süsteemis osalevate pankade jaoks kaasaegsed likviidsuse juhtimise võimalused, sh grupipõhine likviidsuse juhtimine, maksete järjekordade juhtimine ning likviidsuse reserveerimise võimalus.

„TARGET2 vahendusel arveldatud makse on kiire ja turvaline, arveldus toimub keskpanga rahas. Lisaks annab TARGET2 kommertspankadele võimaluse alandada ülepiirilise eurokiirmakse hindasid,“ tõi Nõmmela välja uue arveldussüsteemi eeliseid pangaklientide jaoks.

Uue arveldussüsteemi on tänasest lisaks Eesti Pangale kasutusele võtnud Hansapank, SEB Pank, Sampo Pank, Nordea Pank, Eesti Krediidipank, SBM Pank ja Tallinna Äripank.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2008, 14:28
Otsi:

Ava täpsem otsing