Linnateatri hoone ehituseks 400 miljonit

21. mai 2008, 17:19

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul
on Tallinna Linnateatri uue hoone ehituseks planeeritud 400 miljonit krooni,
lõplik maksumus selgub pärast riigihanget.

Tallinna Linnateatri uue hoone projekteerimistööd peaksid valmis saama suve lõpul ning sügisel kavatsetakse välja kuulutada ka riigihange ehitaja leidmiseks.

Uue teatrihoone projekteeris firma Wagner Biro Austriast, kuid peaprojekteerijaks on eestlane Andres Siim. Wagner Biro on tunnustatud firma Euroopas, kes on renoveerimisel olnud abiks näiteks Helsingi Kansallisteatteri, Riia ooperiteatri ja Moskva Suure Teatri juures.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on hoone ehituseks esialgu planeeritud 400 miljonit krooni, ent lõplik maksumus selgub pärast riigihanget, hiljemalt käesoleva aasta lõpuks. Ehitustöödega kavatsetakse alustada kohe järgmise aasta algul. “Kuna tegemist on nii Tallinnale ja kogu riigile olulise, samas ka väga mahuka ja kalli projektiga, siis tuleb kõik ehitusele eelnevad etapid hoolikalt läbi käia ja mitte kiirustada, et saavutada võimalikult parim tulemus teatrirahvale,” märkis Jäppinen. “Linnateatri uus hoone on linnale prioriteet ning linna eesmärk on uus maja tähtaegselt valmis saada.”

Linnateatri uus maja kavatsetakse avada 8. juunil aastal 2010, mil möödub täpselt 20 aastat teatrimaja nurgakivi panemisest ja võimaldab teatril just kultuuripealinna aastaks oma tegevus uue hooga käivitada. “Linnateater on kindlasti üheks visiitkaardiks meie kultuurielus ja 2011. aastal ka Euroopa Kultuuripealinna kavas,” tõdes Jäppinen.

Oma maja ehitamist Tallinna Linnateatrile on planeeritud alates teatri asutamisest 1965. aastal, toona siis Eesti Riiklikule Noorsooteatrile.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2008, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing