Kiirlaenude andjad ei taha ennast registreerida

Mariliis Pinn 23. mai 2008, 08:48

Kuigi aasta alguses kehtima hakkava seaduse
kohaselt peavad kiirlaenude pakkujad ennast 15. juuniks registreeruma
majandustegevuse registris, on praeguseks seda teinud vaid üks kiirlaenu andev
firma.

Rahandusministeerium tuletas meelde, et aasta alguses jõustunud rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse kohaselt tuleb 15. juuniks 2008. aastal majandustegevuse registris registreerida kõik finantsteenuseid osutavad ettevõtjad, kes ei kuulu finantsinspektsiooni järelevalve alla. Seega peavad end registreerima ka SMS- ja teised kiirlaenude pakkujad.

Rahandusministeeriumi finantspoliitika osakonna juhataja Lelo Liive sõnul on senine registreerimistaotluste esitamine olnud väga loid. „Kui seadus jõustus 28. jaanuaril ning aega nõuetega vastavusse viimiseks anti praktiliselt pool aastat, siis tänase päeva seisuga on registrile taotluse esitanud ainult üks kiirlaenu pakkuv ettevõte,” ütles Liive. „Soovitaksin ettevõtetel kasutada veel järelejäänud aega, sest kohustuse täitmata jätmine muudaks nende edasise tegevuse seadusevastaseks.”

Registreerimise kohustus on muu hulgas näiteks pandimajapidajatel, usaldusfondidel, äriühingu teenuse pakkujatel ja finantsinspektsiooni järelevalve välistel finantseerimisasutustel.

Registreerimise eesmärgiks on tagada asutuse tegevust tegelikult juhtivate isikute ja neist kasu saavate omanike usaldusväärsus. Seetõttu ei tohi näiteks sellist ettevõtet juhtivatel isikutel ja omanikel olla kehtivat kriminaalkaristust tahtlikult toimepandud kuriteo ning rahapesu või terrorismiga seotud kuritegude eest.

Juhul kui seaduses toodud tingimustele vastav ettevõte ei ole taotlust majandustegevuse registrisse 15. juuniks esitanud, võib rikkujate suhtes alustada kriminaalmenetlust ebaseadusliku majandustegevuse tunnustel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2008, 08:46
Otsi:

Ava täpsem otsing