Dollar tõotab taas tõusta

Agnes Ojala 27. mai 2008, 19:55

Rahvusvaheline varahaldusfirma Henderson
Global Investors kirjutas oma värskes aruandes, et tõusev inflatsioon, kasvavad
intressimäärad ja nõrk majandusseis Euroopas annavad dollarile soodsa võimaluse
taas tõusta.

Kui USAs hakkab Hendersoni raporti hinnangul sügisel olukord normaliseeruma, kuna oma mõju avaldavad maksusoodustused ja keskpanga intressilangetamine, siis Euroopas on samal ajal oodata tõsist pidurdumist, kuna majandust haavavad tõsiselt kõrged kütusehinnad, kasvanud intressimäärad ja laenuvõimaluste kokkukuivamine, kirjutas di.se.

Lähiajal võib dollar veel langeda, kuid aasta jooksul peaks dollar Euroopas langevate intresside tõttu nii euro kui ka naela suhtes tegema comeback’i.

Henderson Globali prognoosi kohaselt langeb dollari hind euro suhtes tänaselt 1,58-lt järgmise aasta märtsiks 1,45-le (praeguse 9,91 krooni asemel peaks dollar siis maksma 10,77 krooni). Naelsterling aga maksaks tänase 1,98 dollari asemel 1,81 dollarit.

Keskpangad langetavad prognoosi kohaselt baasintressimäärasid selle aasta lõpus. Föderaalreserv peaks Hendersoni hinnangul märtsiks 2009 baasintressi langetama minimaalse 0,25 protsendipunkti võrra 1,75 protsendi peale. Briti keskpangal on languseks aga enam ruumi – 2009. aasta märtsiks peaks intressimäär praeguse 5,0% asemel olema 4,25%. Tugevaimat vastupanu intressilangetamisele nähakse Euroopa Keskpangas, mis aruande kohaselt siiski aasta lõpus survele järele annab.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 19:52
Otsi:

Ava täpsem otsing