Seppik: roosad unistused ei pea paika

27. mai 2008, 18:21

Keskerakondlane Ain Seppik suhtus
värskeisse Norstati uuringu tulemustesse rahulikult, ehkki need lubasid
valimisvõitu Reformierakonnale. Roosad unistused ei pea tema sõnul nii või
teisiti paika.

Seppik imestas, miks peaks praegu üldse uusi valimisi korraldama, sest eelmised olid alles aasta eest. "Vaevalt, et uued valimised muudaks asja," leidis ta. "Muudaks konservatiivsem fiskaalpoliitika. Raha on vähem kui tahtsime ja lootsime, aga roosad unistused ei pea paika."

"Kui oleksime varem riigi kulutustele pidurit tõmmanud, oleks natukene lihtsam," rääkis Seppik ja lisas, et kõige edukamat poliitikat on Eesti ajaloos teinud valitsused, kuhu kuulusid nii Reformierakond kui ka Keskerakond.

Seppiku hinnangul on praegune valitsus tähtsate otsuste vastuvõtmiseks liiga nõrk ning kipub seetõttu infrastruktuuri kallale. "Hambad ristis koalitsioon on meil olemas," möönis ta.

Aripaev.ee küsis, kas Eesti poliitilisel maastikul leidub hetkel üldse parteid, kes soostuks riigi kulutuste kärpimiseks ametnikke koondama. "Riigifunktsioonide täitmiseks on teatud hulka ametnikke vaja," ütles Seppik, "aga mis mind häirib, on, et metsatulekahjude puhul on metsas elukutselisi tuletõrjujaid juba vähem kui vabatahtlikke."

Seppik avaldas arvamust, et kui ikka väga vaja on, oleks Keskerakond valmis ametnikke koondama, kuid seda tehtaks kõikide ministeeriumite ning läbimõeldult.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. May 2008, 18:18
Otsi:

Ava täpsem otsing