Pealinna mehed jäid Narva ehitajaile võlgu

Kirill Smirnov 28. mai 2008, 00:00

Raha jäi kaduma Tallinnast pärit Tellija OÜ Rae Vara ja peatöövõtja Tallinna firma OÜ Palimer Ehitus omavahelises arvepidamises.

Esimese firma direktor kinnitab, et nemad kandsid kogu raha peatöövõtjale õigel ajal üle. Nüüdseks on peatunud kõik viiekorruselise hoone ehitustööd, kuhu pidi tulema kolm kontorit ja 12 korterit suurusega kuni 100 ruutmeetrit ning maksumusega kuni 2,5 miljonit krooni. Rahast ilma jäänud Narva ehitajad hoiatasid teisi kohalikke firmasid, et nood ei jääks uskuma jutte, et "lõpetage aga tööd, siis tuleb ka raha".

"Kui kaua võib enda raha eest ehitada," on elektritöödega tegeleva firma OÜ Divor juhataja Vladimir Rodinov hämmelduses. Tema firmale on peatöövõtja võlgu juba pool miljonit krooni. "Las maksavad. Ma panin selle alla juba piisavalt teistelt objektidelt teenitud ning ka oma raha, kuna ei saanud jätta maja krohvi kuivamise ajal elektrita. Ning mulle kinnitati iga kord, et kohe-kohe maksavad, kuid arved on siiani tasumata. Nüüd ei võta nad üldse toru."

Rodinovi sõnul vedas neid alt Narva ehitusturul olev tava usaldada oma partnereid. "Nii ei ole Narvas veel kedagi tüssatud. Mina ei ole kedagi petnud ning mind ei ole keegi petnud, kuna meie väikeses linnas tunnevad kõik kõiki. Tallinnas käivad asjad ilmselt teisiti."

Kõne all oleva maja fassaaditöid teinud firma Vinge Ehitus juhataja Aleksandr Kanarjov teatas, et talle jäi peatöövõtja võlgu 230 000 krooni. Ettevõtte Elmet OÜ juhataja Nikolai Kuznetsov nimetab võla suuruseks 140 000 krooni. Nagu väidab Rodinov, on Palimer Narva firmadele võlgu kokku vähemalt poolteist miljonit krooni.

Palimer Ehituse juhatuse liikme Aleksei Mintalsi sõnul ei maksnud nemad raha, kuna temal kui peatöövõtjal on etteheiteid ehituskvaliteedi osas. "Kui näiteks teile tuuakse pooltoored spagetid, teie ju ka ei maksa, vaid nõuate korralikku toitu," tõi Aleksei näite. "Selles majas on puudusi, mida ei saagi enam parandada."

Vastuseks märkis Rodinov, et tööde üleandmisakti ja arvete allakirjutamisel ei teinud peatöövõtja mingeid märkusi. Kuid sellele vaatamata kinnitas Mintals, et ei kavatse arveid maksta.

Tellijafirma OÜ Rae Vara juhataja Arne Raam teatas, et nemad ei ole peatöövõtja tööga rahul. "Meie tasusime Palimerile tööde eest vastavalt graafikule, aga töid on tehtud palju vähem, kui oli lubatud. Edaspidi kasutame me teise, võib-olla isegi Narva peatöövõtja teenuseid."

Raam ja Rodinov kinnitasid, et tahavad vahendajalt raha välja nõuda. Juristi haridusega Arne Raam kavatseb esitada Palimeri vastu hagi, Rodinov aga peab läbirääkimisi inkassofirmadega. Pooli ei morjenda ka see, et projekti käigus vahetas peatöövõtja nime ja firma ning nüüd on ta Palimer Grupp. Kuigi Palimer Ehitusel on Krediidiinfo andmeil poolemiljoniline võlg, aga Palimer Grupp on kristallpuhas, ei kavatse tüssata saanud ettevõtjad alla vanduda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:34
Otsi:

Ava täpsem otsing