Kirss andis Kanal 2 kohtusse

Annika Matson 28. mai 2008, 17:52

Valeri Kirss esitas täna Kanal 2 kui
missivõistluste uue kõlvatu konkurendi vastu tsiviilhagi.

Kirss esitas täna Kanal 2 kui missivõistluste uue kõlvatu konkurendi vastu tsiviilhagi ME EME kaubamärgi ja ärinime ainuõiguse rikkumise lõpetamiseks, selle kordumise tõkestamiseks,kaubamärgi omaniku ainuõiguse ja autoriõiguste ning konkurentsiseaduste rikkumisega tekitatud varalise ja moraalse kahju hüvitamiseks, teatas missestonia.ee.

7. märtsil valiti Estonia Talveaias juba 20. pealesõjajärgne aasta iluduskuninganna "Eesti Miss Estonia" 2007.

1988.a. sündis võistlus „Miss Estonia” nime ja ME kaubamärgi all (reg.19.01.1995.a. Eesti Patendiametis). 1997.a. sai aasta iluduskuninganna valimise võistlus nime „Eesti Miss Estonia”ja ettevõtja Kirss sai uue kaubamärgitunnistuse nr. 33102 omanikuks 15.01.2001.

1993. a. algatas E. Meiusi "Miss Eesti"-nimelise konkureeriva võistluse, kuid see lõpetati 1999.a. Harju Maakohtu otsusega ja nn. assotsiatsioon „Eesti Miss” läks pankrotti. Tegemist oli kõlvatu konkurentsiga, kuid Eestis puudus sel ajal vastav seadus. 2001.a. kehtestati konkurentsiseadus ja selles olid ka kõlvatu konkurentsi sätted. Ekskonkurendid ärkasid 2004. aastal ja korraldasid kuni 2006. aastani modellivõistlust nimega "Model Estonia" ja Kanal 2 oli viimastel aastatel selle taga.

9. septembril 2007. aastal korraldas Kanal 2 esmakordselt missivõistluse. Seda näidati "Miss World Estonia" 2007 nime all. Nimetatud telesaates kasutati loata "Miss Estonia” nime, intervjueeriti konkureeriva „Miss Estonia” võistluse valitud eksmisse ja näidati ilmselt ebaseaduslikult omandatud "Miss Estonia" finaalvõistluste kroonimistseremooniate videomaterjale.

Hageja esitas juba 2007.a. detsembris Kanal 2-le arve oma autoritöö loata ärakasutamise eest. Märtsis tunnistas Kanal 2 oma viga, kuid polnud nõus arvet tasuma. Probleemi lahendamiseks asus hageja kostjaga korduvalt läbirääkimistesse, kuid kostja poolt ei järgnenud adekvaatset reageeringut ning läbirääkimised on käesolevaks ajaks katkenud.

"Peale telesaadet kujunenud olukorras oli hagejal võimatu leida 2008. aasta uue missi valimise projektile toetajaid. 5. aprillil valiti hageja korraldusel kinnise ürituse käigus 21-ne EME 2008 ja teine Mister Eesti esmakordselt ilma ühegi sponsori abita nö. FIE omavahendite arvelt. Sponsorlaekumisi oli esmakordselt null ja ka reklaamitellimusi polnud. Eraettevõtjal jäi Kanal 2 kõlvatu konkurentsi televõimenduse tõttu saamata ka võimalik tulu. Vahepeal pöördus Kirss konkurentsiameti poole, kuid sealt soovitati pöörduda kohtusse. Aprilli lõpus tegi ta Kanal 2-le viimase ettepaneku rentida või müüa „Miss Estonia” kaubamärk. Ka see jäi vastuseta. Kuna Kanal 2 missivalimistegevusel on Kirsi arvates ilmsed autoriõiguste, võla- ja konkurentsiseadus rikkumise tunnused, siis otsustas 21 Eesti aasta iluduskuningannat ja 2 misterit valinud missimeister otsida tõde ja õigust kohtult," seisis saadetud kommentaaris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 10:00
Otsi:

Ava täpsem otsing