Nokia konsultant: raputus loob võimalused

28. mai 2008, 17:08

Soome kuulsaim filosoof Esa Saarinen ja
konsultant, kes nõustab juba aastaid Nokia kontserni juhte, rääkis konverentsil
Maagiline Äratus, et õnne ja edu saavutamiseks peaksid inimesed laiendama oma
vaimset ruumi ning nägema seda, mida palja silmaga ei näe.

Saarinen tõi välja võtme printsiibid, mis segavad inimesi maailma avaramalt näha.
Ta rääkis, et on olemas rohkem, kui meie silmad näevad, kuid me hoiame emotsionaalset dimensiooni tagasi, mis võimaldab meil rohkem näha. „Peame endale lubama tunda tundeid,“ lisas ta.

Järgmiseks rääkis filosoof sellest, et inimene meie vahel võib luua imesid, kuid praktikad on tihti kitsad. Saarinen julgustas olla avatum ja rohkem suhtlema, kuna see võib viia järgmise võimaluseni.

Kolmanda põhimõttena tõi ta välja, et mõtlemine on piiritu, kuid siiski lõpeb tihti piiridega. Saarinen selgitas, et muretsemine tekitab ideedele ja ettevõtmistele miinuseid. „Elu on natuke vähem, kui võiks olla, kuna iga asjaga võib miski viltu minna,“ möönis ta.

Filosoof rääkis, et Nokia loengul avaldati pettumust, kui ta tahtis rääkida usust Vietnamis. Saarinen põhjendas, et see on võimalus avaldada inimeste mentaalset ruumi. „Inimesed on väga fokuseeritud ja kontsentreeritud oma igapäeva elule ning nad ei näe võimalusi,“ lisas ta.

Saarinen ülistas konverentsil Lennart Meri. "Enamus maailma presidendid jälgivad protokolli ning neil pole igapäeva. Meri oli see president, kes ühelt välisvisiidilt naastes pidas Tallinna lennujaama WC-s spontaanse pressikonverentsi. Enamus presidente nii ei tee, kuna see pole protokollis."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2008, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing